|
Crew Name |
Position |
USSailing # |
World Sailing # |
World Sailing Class. |
Class Approv. |
Advocate (Catalina 34 MKII) |
|
pat Bredlau |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Albatross (Solaris One 42) |
|
Fernando Assens |
|
659388D |
|
|
|
|
Angry Sloth (J 105) |
|
Kristopher Reichert |
|
733438T |
|
|
|
|
Archimedes III (C&C 115) |
|
Joe Hummel |
|
231111Z |
|
|
|
|
Bloody Mary (Pearson 303) |
|
Dan Cooley |
|
778848T |
|
|
|
|
Break Away (NA 40) |
|
David Jankura |
|
748982R |
|
|
|
|
Celestial (Tartan 4300) |
|
Elena Bianchi |
Floater |
|
|
|
|
|
Emanuele Bianchi |
Skipper |
|
USA125 |
Group 1 |
|
|
Martina Bianchi |
Mid Mast |
|
|
|
|
|
Darren Fill |
Bow |
|
|
Group 1 |
|
|
Heidi Heim |
Floater |
|
|
|
|
|
Gareth Jones |
Mast |
|
|
|
|
|
Andrea Sappia |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Arek Szawlowski |
Spinnaker trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Laura Wagner |
Strategist |
|
|
|
|
|
Corsair (Ranger 33) |
|
William Bartz |
|
|
|
|
|
|
Flying Spaghetti monster (J 35) |
|
Mitchell Weisman |
|
|
|
|
|
|
Free Agent (Schock 35) |
|
Kevin Bosman |
Main Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Hans De Schaaf |
Bow |
|
|
Group 1 |
|
|
Miles DePaepe |
|
210608F |
|
|
|
|
Kevin P. Kelley |
Other |
|
|
Group 1 |
|
|
Cindy Sommerfeld |
Headsail Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Handsome Pete (Beneteau First 10R) |
|
David Baker |
|
717093B |
|
|
|
|
HeadRoom (J 111) |
|
Boyd Jarrell |
|
736915Z |
|
|
|
|
Heartbreaker (1D35) |
|
Eric Oesterle |
|
187614W |
|
|
|
|
Jahazi (J 120) |
|
Frank Giampoli |
|
253406I |
|
|
|
|
Kahuna (S2 9.1) |
|
Loren Thompson |
|
|
|
|
|
|
Liquid Lounge (Beneteau 35S5) |
|
Doug Sibery |
|
|
|
|
|
|
Mazal Tov (J 120) |
|
Arne Fliflet |
|
329388N |
|
|
|
|
Momentus (J 111) |
|
Kevin Saedi / Raman Yousefi |
|
312161L |
|
|
|
|
Narwhal (J 34) |
|
Mitch Brown |
Helm |
|
|
|
|
|
Fergus Clare |
Helm |
|
|
|
|
|
Guliz Clare |
Co-Skipper |
|
|
|
|
|
Michael Jeongco |
Other |
|
|
Group 1 |
|
|
Yeliz Otkiran |
Runners |
|
|
|
|
|
Gayle Smith |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Nemo (Seascape 27) |
|
Michael Tuman |
|
|
|
|
|
|
Off Duty (Sabre 38 Mk I) |
|
Stu Friedman |
|
713389B |
|
|
|
|
Pandora (Swan 46) |
|
Hank Graziano |
|
335608T |
|
|
|
|
Paradigm Shift (C&C 115) |
|
Dave Dickerson |
|
174808T |
|
|
|
|
Phantom (J 105) |
|
Peter Schwarzbach |
|
|
|
|
|
|
Pura Vida (J 111) |
|
John Kalanik |
|
318238Z |
USAJK153 |
|
|
|
Rat Race (Catalina 320) |
|
Bradley Horn |
|
|
|
|
|
|
Sunk the Last One (Beneteau 373) |
|
Silviu Petrea |
|
780535P |
USASP97 |
Group 1 |
|
|
Tejas (Hobie 33) |
|
Nathan Chamberlin |
|
|
|
|
|
|
Tinotime (J 24) |
|
Michael Hoffenberg |
Grinder |
|
|
|
|
|
brian mond |
|
|
|
|
|
|
Erica Trejo |
|
|
|
|
|
|
Oliver Whybrow |
|
|
|
|
|
|
Tranquillite (Oceanis 343) |
|
Kellee Miller |
|
|
|
|
|
|
Vayu (Beneteau First 40.7) |
|
Ron Buzil |
|
245909W |
|
|
|
|
HANNAH GREEN |
Bow |
|
|
Group 1 |
|
|
Bryan Hayes |
Tactician |
|
|
Group 1 |
|
|
James Judge |
Spinnaker trimmer |
224951U |
|
Group 1 |
|
|
Mike Klich |
Mast |
|
|
Group 1 |
|
|
Nolen Levine |
Tactician |
|
|
Group 1 |
|
|
Scott Reich |
|
|
|
|
|
|
Vincitore (RP-52) |
|
Gary Feracota / Jim Banovitz |
|
669932P |
|
|
|
|
White River (C&C 41 Custom) |
|
Alice Katovich |
Strategist |
|
|
|
|
|
Jim Katovich |
Navigator |
|
|
|
|
|
Dwight Koop |
Skipper |
|
|
|
|
|
Wine Knot (Oceanis 41.1 ) |
|
John Rudnick |
|
|
|
|
|
|
Y-Not (J 105) |
|
Gerhard Zinserling |
|
6615591 |
|
|
|
|