|
Crew Name |
Position |
USSailing # |
World Sailing # |
World Sailing Class. |
Class Approv. |
ACE (Mumm 36) |
|
Michael Ahearn |
Pit |
|
|
|
|
|
Mark Backman |
Grinder |
|
|
|
|
|
Bart Bies |
Chef |
|
|
|
|
|
Jenny Bird |
Runners |
|
|
|
|
|
Michael Cullen |
Co-Skipper |
|
|
|
|
|
Kris Davis |
Owner |
|
|
|
|
|
Leon Irish |
Headsail Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Peter Smith |
Chef |
|
|
|
|
|
Afterburn (Dash 34) |
|
Ian Brown |
Other |
|
|
|
|
|
Jairo Castellanos |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Tim Denney |
Bowman |
|
|
Group 1 |
|
|
Darren Gornall |
Co-Skipper |
|
|
|
|
|
Doug Gornall |
Tactician |
|
|
|
|
|
Craig Pirie |
Helm |
|
|
|
|
|
Air Force (Beneteau 36.7) |
|
John Ferreira |
|
|
CANJF16 |
|
|
|
Jim Graham |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Bud Greasley |
Mid Mast |
|
|
|
|
|
Adam Henderson |
|
|
|
|
|
|
Paul Rubbra |
|
|
|
|
|
|
Alchemist (C&C 29 Mk 2) |
|
Ron Ander |
Skipper |
|
|
|
|
|
Kurt Becker |
Headsail Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Valery Lvov |
Spinnaker trimmer |
|
|
|
|
|
Jack Nilsen |
Tactician |
|
|
|
|
|
Ali-Kat (J 105) |
|
Ed Berkhout |
|
|
CANEB16 |
|
|
|
jose correa |
|
|
|
|
|
|
ART VANKRIMPEN |
Main Trimmer |
|
|
|
|
|
JOHN WILSON |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Allegro (C&C 30-2) |
|
Cheryl Day |
Chef |
|
|
|
|
|
Alison Jones |
Skipper |
147081 |
|
|
|
|
Bryan Milne |
Tactician |
|
|
|
|
|
Tim Noble |
Navigator |
145156 |
|
|
|
|
Anelare (S2-10.3) |
|
Scott Durdle |
Strategist |
|
|
|
|
|
Another Hazard (J 105) |
|
Jeff Blundell |
Other |
|
|
|
|
|
Rory Johnston |
Other |
|
|
|
|
|
Andy Soutar |
|
|
|
|
|
|
Jessica Spence |
|
|
|
|
|
|
Peter Wolniak |
|
|
CANPW22 |
|
|
|
Aponivi (CS 33) |
|
Hubert Czajkowski |
Main Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Rob Jakubek |
Bowman |
|
|
Group 1 |
|
|
David Maarse |
Helm |
|
|
|
|
|
Jacob Maarse |
Pit |
|
|
|
|
|
Eric Neate |
Skipper |
|
|
|
|
|
James Neate |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Ralph Neate |
Watch Captain |
|
|
|
|
|
Ariadna (Hunter 35) |
|
Alec Melnikov |
Skipper |
|
|
|
|
|
Arriba (Beneteau First 36.7) |
|
Don French |
Skipper |
|
|
|
|
|
Maria French |
Helm |
|
|
|
|
|
Dale Hamilton |
Grinder |
|
|
|
|
|
Shirley Penn |
Pit |
|
|
|
|
|
Brain Townsend |
Bow |
|
|
|
|
|
Better Still (Elite 326) |
|
John Bucknam |
|
|
|
|
|
|
David Courtney |
|
|
|
|
|
|
John Wilkinson |
|
|
|
|
|
|
Black Magic (CS 30) |
|
Pittman Aaron |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Mark Ashworth |
Skipper |
|
|
|
|
|
Aaron Coholan |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Steven White |
Pit |
|
|
|
|
|
Blast (Beneteau First 10R) |
|
Karen Barker |
Spinnaker trimmer |
|
|
|
|
|
Chris Bobyk |
Skipper |
|
CANCB20 |
|
|
|
Pauline Bobyk |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Ryan Bobyk |
Bow |
|
|
Group 1 |
|
|
Trevor Bobyk |
Grinder |
|
|
|
|
|
Joe Greenwood |
Grinder |
|
|
Group 1 |
|
|
David Rankin |
Main Trimmer |
|
|
|
|
|
Blue Streak (J 109) |
|
Derek Anderson |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Brian Durkin |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Robert Eckersley |
|
|
|
|
|
|
Paul Galbraith |
Pit |
|
|
|
|
|
Thomas MacDonald |
|
|
|
|
|
|
Carson Marks |
Grinder |
|
|
|
|
|
Jason Martyn |
Main Trimmer |
|
|
|
|
|
Eric Whan |
Other |
|
|
Group 1 |
|
|
Bow Movement (Hunter 36) |
|
Steve Allen |
Chef |
|
|
|
|
|
John Deakin |
Other |
|
|
Group 1 |
|
|
Don Fletcher |
Other |
|
|
Group 3 |
|
|
Dave Hill |
Captain |
|
|
|
|
|
David Smith |
Helm |
|
|
|
|
|
Dave Stewart |
|
|
|
|
|
|
Carina (Catalina 309) |
|
Lorraine Bader |
Skipper |
|
|
|
|
|
David Crosby |
Strategist |
|
|
|
|
|
Brad MacLean |
Tactician |
|
|
|
|
|
Sue Tucker |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Casual Elegance (J 105) |
|
Rob Bartholomew |
Main Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Geoff Clarke |
Skipper |
|
CANGC21 |
Group 1 |
|
|
Dominik Jableck |
Main Trimmer |
|
CANDJ10 |
Group 1 |
|
|
Mathew Watson |
Spinnaker trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Cerulean (Beneteau First 30) |
|
Rob Davidson |
Spinnaker trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Jamie Ibbett |
Headsail Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Elaine Neely |
Skipper |
|
|
Group 1 |
|
|
Gregory Neely |
Tactician |
|
|
Group 1 |
|
|
Sarah Pottle |
Pit |
|
|
Group 1 |
|
|
Rodion Salakhudinov |
Bow |
|
|
Group 1 |
|
|
Cirrus (Morgan 27) |
|
Eric Connell |
Tactician |
|
|
|
|
|
Sietse hylkema |
Headsail Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Ryan Johnston |
Bowman |
|
|
|
|
|
Adam McCloy |
Mast |
|
|
|
|
|
Deva (Dufour 445) |
|
David Medhurst / Eva Innes |
|
|
|
|
|
|
Dragonfly (Ericson 30-2) |
|
Victor Granic |
Headsail Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
William Moss |
Tactician |
|
|
Group 1 |
|
|
Jeff Pickles |
Headsail Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
David Robinson |
Skipper |
|
|
Group 1 |
|
|
Jonathan Spencer |
Main Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Charles Waterman |
Headsail Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
EauZone (S2 10.3) |
|
Simon de Groot |
Headsail Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Christian Eyram |
Runners |
|
|
Group 1 |
|
|
Stefan Eyram |
Skipper |
|
SWESE10 |
Group 1 |
|
|
Jonathan Lewis |
Watch Captain |
|
CANJL26 |
Group 1 |
|
|
David Long |
Pit Assist |
|
|
Group 1 |
|
|
Matthew Long |
Runners |
|
|
Group 1 |
|
|
Chris Moore |
Spinnaker trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Jerry van Wirdum |
Pit |
|
NEDJV68 |
Group 1 |
|
|
Dave Zinger |
Bow |
|
|
Group 1 |
|
|
Emerald (Elvstrom 1/2 ton) |
|
Ian Hahn |
Bowman |
|
|
|
|
|
JJ Jackson |
|
|
|
|
|
|
Murad Saadi |
Main Trimmer |
|
|
|
|
|
Gab Willis |
Runners |
|
|
|
|
|
Paul Willis |
|
|
|
|
|
|
Peter Willis |
Tactician |
|
|
|
|
|
Five-Fifteen (IMX-38) |
|
Ed Ambridge |
Headsail Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Allie Baxter |
Other |
|
|
Group 1 |
|
|
Shawn Lise |
Main Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Chris Marcuzzi |
Bowman |
|
|
Group 1 |
|
|
Ross Marks |
Mast |
|
|
Group 1 |
|
|
Suzanne Marks |
Pitman |
|
|
Group 1 |
|
|
Jim McGuinness |
Skipper |
|
CANJM13 |
Group 1 |
|
|
Grant Weightman |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Freestyle (CS 40) |
|
Allen Graham |
Medic/Doctor |
|
|
|
|
|
Jim Oldershaw |
Skipper |
5209 |
|
|
|
|
Paul Oldershaw |
Watch Captain |
5209 |
|
|
|
|
Frank Vetricek |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Ginja Ninja (CS Merlin) |
|
Corinne Cairns |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Dave Carrigan |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Tim Cripps |
Bow |
|
|
|
|
|
Christine DeNottbeck |
Pit |
|
|
|
|
|
Sean Furniss |
Skipper |
|
|
|
|
|
Steve Rowley |
Main Trimmer |
|
|
|
|
|
Bev Wiltshire |
Other |
|
|
Group 1 |
|
|
Hammertime II (Beneteau First 36.7) |
|
paul belfry |
Staysail trimmer |
|
|
|
|
|
Rob Bicevskis |
Pit |
|
|
|
|
|
Pasquale Leone |
Helm |
|
|
|
|
|
Chris Maslowski |
Main Trimmer |
|
|
|
|
|
Jeff Stubbs |
Bow |
|
|
|
|
|
brandon townsend |
Mid Bow |
|
CANBT7 |
Group 1 |
|
|
Harrier (Tartan 30) |
|
Chris Chapman |
Skipper |
|
|
|
|
|
Sandi Keough |
Mast |
|
|
Group 1 |
|
|
Tim Sweet |
Chef |
|
CANTS17 |
Group 1 |
|
|
Magdalena Warczok |
Mast |
|
|
|
|
|
Iliad (Mirage 33) |
|
Ted crouse |
Tactician |
|
|
Group 1 |
|
|
ryan huntley |
|
|
|
|
|
|
Roger Petersen |
|
|
|
|
|
|
IMXtreme (IMX 38) |
|
Gayle Gray |
|
|
|
|
|
|
Rhonda Joyce |
|
|
|
Group 1 |
|
|
David Leon |
|
|
|
|
|
|
Joe MacDonald |
|
|
|
|
|
|
dave read |
Headsail Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
keith riley |
|
|
|
|
|
|
It's A Conspiracy (S2 9.1) |
|
Jennifer Constable |
Spinnaker trimmer |
|
|
|
|
|
Adrian Hanley |
Skipper |
|
|
|
|
|
Oliver Hanley |
Co-Skipper |
|
|
|
|
|
Jaeger (J 35) |
|
Jerry Bulkowski |
|
|
CANJB17 |
|
|
|
Robert Burek |
|
|
|
|
|
|
Richard Gorski |
|
|
|
|
|
|
Irek Kosinski |
|
|
|
|
|
|
Bartlomiej Maciejczuk |
Headsail Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Renata Marciniak |
|
|
|
|
|
|
Peter Rudy |
|
|
|
|
|
|
Jersey Girl (Olson 911S) |
|
Andy Davies |
Grinder |
|
|
Group 1 |
|
|
Rob Dixon |
|
|
|
|
|
|
Dee Hogan |
Pit |
|
|
|
|
|
Emily Searle |
Bow |
|
|
Group 1 |
|
|
Mark Searle |
Skipper |
|
|
Group 1 |
|
|
Dean Staring |
Mast |
|
|
|
|
|
Katbird (Dufour 34 Performance) |
|
Christine Bortkiewicz |
Main Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Ian Lindsell |
Mid Mast |
|
|
Group 1 |
|
|
Gord Timmis |
Co-Skipper |
|
|
Group 1 |
|
|
Kathleen Timmis |
Skipper |
|
|
Group 1 |
|
|
Jon Van Buskirk |
Pit |
|
|
Group 1 |
|
|
Kensington I (Jeanneau 50DS) |
|
Andrew Drummond |
Grinder |
|
|
Group 1 |
|
|
Andrew Thorogood |
Captain |
|
CANAT18 |
Group 1 |
|
|
Colin Thorogood |
Main Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Michael Thorogood |
Headsail Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Cagman Yilmaz |
Grinder |
|
|
|
|
|
Lady Windy I (Hunter 33) |
|
John Aldridge |
|
|
|
|
|
|
Alec KO |
Tactician |
|
|
|
|
|
Stellios Missirlis |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Adrian Olsthoorn |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Mike Truffer |
Owner |
408 |
|
|
|
|
Little Bird (Archambault 31) |
|
David Bird |
Main Trimmer |
|
|
|
|
|
Tye Burt |
Pit |
|
|
|
|
|
Davee Gunn |
Pit |
|
|
Group 1 |
|
|
Lively (J 109) |
|
Nick Bolden |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Gitte Frederiksen |
Bow |
|
|
|
|
|
Murray Gainer |
Helm |
|
|
|
|
|
Winnie Gainer |
Bow |
|
|
|
|
|
Kyle Harvey |
Spinnaker trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Simon Mielniczuk |
Other |
|
|
|
|
|
Long Winter (C&C 29 mkII) |
|
Chris Caldwell |
Bow |
|
|
|
|
|
Chris Caldwell |
Main Trimmer |
|
|
|
|
|
Jason Loewe |
|
|
|
|
|
|
Chris Medina |
Tactician |
|
|
|
|
|
Maroca II (CS36 Merlin) |
|
Andrew Heim |
Skipper |
|
|
|
|
|
Barbara Heim |
Co-Skipper |
|
|
|
|
|
Christian Heim |
Main Trimmer |
|
CANCH16 |
Group 1 |
|
|
John Humphreys |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Lis Humphreys |
Strategist |
|
|
|
|
|
Merlin M2 (Thomas 35) |
|
Connor Bowman |
Bow |
|
|
Group 1 |
|
|
Brooke Harrison |
Mast |
|
|
Group 1 |
|
|
Larry Harrison |
Co-Skipper |
|
|
Group 1 |
|
|
Alan Jenkins |
Co-Skipper |
|
|
Group 1 |
|
|
Darryl Jenkins |
Bow |
|
|
Group 1 |
|
|
Paul Johnston |
Pit |
|
|
Group 1 |
|
|
Mark Knight |
Headsail Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Jessica Richards |
Grinder |
|
|
Group 1 |
|
|
Midnight Express (Express 30) |
|
Michael Bauer |
|
|
|
|
|
|
Paul Brog |
Other |
|
|
|
|
|
William Wrencliffe |
Tactician |
|
|
|
|
|
Mister Ed (IMX 38) |
|
Brian Ceelen |
Main Trimmer |
|
|
|
|
|
Monica Doedens |
Spinnaker trimmer |
|
|
|
|
|
Tony Harker |
|
|
|
|
|
|
Zel Knezevic |
Bow |
|
|
|
|
|
Ian McAllister |
|
|
|
|
|
|
Andrea Mooney |
|
|
|
|
|
|
Jacob van Wassenaer |
|
|
|
|
|
|
Henry Veenhoven |
Spinnaker trimmer |
|
|
|
|
|
Mythos (CS Merlin) |
|
Michael Racicot |
Watch Captain |
|
|
Group 1 |
|
|
Ted Spanos |
|
|
|
|
|
|
Nemesis (C&C 99) |
|
Julie Charles |
Spinnaker trimmer |
|
|
|
|
|
Mike Innell |
Skipper |
|
|
|
|
|
Brian Mitchell |
Main Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Rick Turola |
Grinder |
|
|
|
|
|
Never Say (Hunter 36) |
|
Richard Krummenacher |
Skipper |
|
|
|
|
|
Robert Sampson |
Tactician |
|
|
|
|
|
Darcy Thomson |
Other |
|
|
|
|
|
Nordic Belle II (Hanse 430e) |
|
James Davis |
Pit |
|
|
|
|
|
North Caught (J 30) |
|
Stuart Chan |
Pit |
|
CANSC19 |
Group 1 |
|
|
Nick Greenland |
Helm |
|
|
|
|
|
Tom Hexamer |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Kyle Higgins |
Tactician |
|
|
|
|
|
Simon Krall |
Skipper |
|
|
|
|
|
Joseph Paolone |
Tactician |
|
|
Group 1 |
|
|
Nick Picard |
Pit |
|
|
|
|
|
Northern Dancer II (C&C 41) |
|
Charles Boulakia |
Main Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Ian Douglas |
Tactician |
|
|
Group 1 |
|
|
Niall Glynn |
Grinder |
|
|
Group 1 |
|
|
Marcus Hulton |
Bowman |
|
|
Group 1 |
|
|
Roy MacDonald |
Mast |
|
|
Group 1 |
|
|
Mark Quigley |
Pit |
|
|
|
|
|
Christopher Rankin |
Skipper |
|
CANCR15 |
Group 1 |
|
|
Edward Rankin |
Grinder |
|
usaer71 |
|
|
|
Adam Thom |
Grinder |
|
|
|
|
|
OLA (Catalina380) |
|
Mario Perez |
|
|
|
|
|
|
Old School (Olson 30) |
|
Taylor Harris |
Pit |
|
|
Group 1 |
|
|
Joe Jabour |
Headsail Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Jon McNerney |
Bow |
|
|
Group 1 |
|
|
Tim McNerney |
Helm |
|
|
|
|
|
Will Smid |
Grinder |
|
|
Group 1 |
|
|
One (Benteau Figaro 1) |
|
Frederic Fellouse |
Tactician |
|
FRAFF13 |
|
|
|
Stuart Rice |
|
USA 419 |
|
|
|
|
Carson Smulders |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Almir Tavares |
Co-Skipper |
|
|
|
|
|
Out Of Bounds (O'Day 322) |
|
Adam Mitchell |
Grinder |
|
|
Group 1 |
|
|
Pam Renton |
Navigator |
|
|
Group 1 |
|
|
Cheryl Soldaat |
Grinder |
|
|
Group 1 |
|
|
Kevin Soldaat |
Watch Captain |
|
|
Group 1 |
|
|
Mike Thomlinson |
Helm |
|
|
Group 1 |
|
|
Terry Wagg |
Owner |
|
|
Group 1 |
|
|
Paladin (Bavaria 38 Match) |
|
Fred Harding |
Navigator |
|
CANFH5 |
Group 1 |
|
|
Brayden Woods |
Captain |
288340Z |
|
|
|
|
Papillon (Express 30) |
|
Kerry Breeze |
Pit |
|
|
|
|
|
Tyler Cowan |
Bow |
697299J |
|
|
|
|
Jim DeBresser |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Andrew James |
Skipper |
|
|
|
|
|
Patty Niles |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Rob Pepin |
Main Trimmer |
|
|
|
|
|
Pearl (C&C 35) |
|
Brent Hughes |
Helm |
|
|
Group 1 |
|
|
Plika (Beneteau 10r) |
|
JUSTIN BARNES |
Grinder |
|
|
Group 1 |
|
|
Dan C Cunningham |
Other |
|
CANDC4 |
Group 3 |
|
|
Paul Currie |
Chef |
|
CANPC13 |
Group 1 |
|
|
david jarvis |
Chef |
|
|
Group 1 |
|
|
Michelle Mazzotta |
Runners |
|
|
Group 1 |
|
|
Ian Struthers |
Pit Assist |
|
|
Group 1 |
|
|
Press Gang (Farr 30) |
|
Donnie Dube |
Grinder |
|
|
|
|
|
Clifton Kartner |
|
|
|
Group 1 |
|
|
Mike Kociolek |
Bow |
|
|
Group 1 |
|
|
Mac Morrin |
Headsail Trimmer |
|
CANMM42 |
Group 1 |
|
|
Roland van Hazel |
Helm |
|
canrv2 |
Group 1 |
|
|
Nick Vimard |
Offside trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Prime Time 2 (Catalina 30T) |
|
Brian Field |
Other |
|
|
|
|
|
Kelvin Fosberry |
Other |
|
|
|
|
|
Mark Lewis |
Spinnaker trimmer |
|
|
|
|
|
Walter Schoppmann |
|
|
|
|
|
|
Jim Scott |
Medic/Doctor |
|
|
|
|
|
Relentless (Farr 40) |
|
David Bruce |
Mast |
|
|
Group 1 |
|
|
Glenn Clarke |
Navigator |
|
CANGC16 |
|
|
|
Che Decastro |
Main Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Will French |
Headsail Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Jim Leckie |
Bow |
|
|
Group 1 |
|
|
Mark Mcginnis |
Bow |
|
CANMM15 |
Group 1 |
|
|
Meghan McOustra |
Pit |
|
|
|
|
|
David Megarry |
Pit |
|
CANDM15 |
Group 1 |
|
|
Geoff Moore |
Tactician |
|
USAGM6 |
Group 3 |
|
|
Roger Ryall |
Skipper |
|
|
|
|
|
Rodecrew (CS 30) |
|
Bob Sarna |
|
|
|
|
|
|
Sandpiper (Tartan 31) |
|
Les Abrams |
Helm |
|
|
|
|
|
Rob Archer |
Main Trimmer |
|
|
|
|
|
Neil Henderson |
Mid Bow |
|
|
|
|
|
Jim Lawson |
Staysail trimmer |
|
|
|
|
|
ian rothery |
|
|
|
|
|
|
Robert Young |
Chef |
|
|
|
|
|
Sandpiper (Beneteau First 36.7) |
|
Mark Easden |
Tactician |
|
|
|
|
|
Ben Stubbe |
Spinnaker trimmer |
|
CANBS19 |
Group 1 |
|
|
Jesse Verhey |
Pit |
|
|
|
|
|
Leonard Verhey |
Skipper |
|
|
|
|
|
Marcel Verhey |
Main Trimmer |
|
CANMV11 |
Group 1 |
|
|
Roland Verhey |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Sassafras (Swan 47) |
|
Colin Brown |
|
|
|
|
|
|
Josh Brown |
Strategist |
|
|
|
|
|
Jeff Dumitru |
Watch Captain |
|
|
|
|
|
Ted Hoyle |
|
|
|
|
|
|
John Whitmore |
|
|
|
|
|
|
Setanta (Hanse 400) |
|
bob bugbee |
|
|
|
|
|
|
john danahy |
|
|
|
|
|
|
Sarah Danahy |
|
|
|
|
|
|
Joe Doris |
Owner |
|
|
|
|
|
Guy Perrin |
|
|
CANGP5 |
Group 1 |
|
|
Dave Richards |
|
|
|
|
|
|
Mike Sandwell |
Mast |
|
|
|
|
|
Shockwave (Tartan 101) |
|
George Kutalowski |
Helm |
|
|
Group 1 |
|
|
Jane Pekar |
Grinder |
|
|
Group 1 |
|
|
Paul Richards |
Mid Bow |
|
|
|
|
|
Les Wardrop |
Skipper |
|
|
|
|
|
Michelle Wardrop |
Helm |
|
|
Group 1 |
|
|
Shorthanded (J 35) |
|
Wayne Merithew |
|
|
|
|
|
|
Michael Pietz |
|
|
|
|
|
|
Sona (Beneteau First 10R) |
|
Giles Osborne |
Co-Skipper |
|
|
Group 1 |
|
|
Calum Semple |
Skipper |
|
|
Group 1 |
|
|
Sonic Boom (Aphrodite 101) |
|
Ben Gravelle |
|
|
CANBG12 |
|
|
|
Leigh Howarth |
|
|
|
|
|
|
Mike Howarth |
|
|
|
|
|
|
Spencer O'Brien |
|
|
|
|
|
|
Southern Cross (Sabre 402) |
|
Andrew Newbury |
Co-Skipper |
|
|
|
|
|
Mike Newbury |
|
|
|
|
|
|
Star Chaser (Beneteau First 45) |
|
Brad Basarab |
|
|
|
|
|
|
Paul Demaiter |
Bow |
|
|
|
|
|
Ingrid Enhagen |
|
|
|
|
|
|
Keith Enhagen |
Watch Captain |
|
|
Group 3 |
|
|
Kenneth Martin |
|
|
|
|
|
|
Craig Mills |
|
|
|
|
|
|
Corey Sawchuk |
|
|
|
|
|
|
Strega (Beneteau First 36.7) |
|
Frank Bellantonio |
Grinder |
|
CANFB7 |
Group 1 |
|
|
Thomas Edwards |
|
|
|
|
|
|
Bruce Harper |
|
|
|
|
|
|
John Harper |
|
|
CANJH22 |
|
|
|
Levi Harper |
|
|
|
|
|
|
Malcolm Harper |
|
|
|
|
|
|
Vito Scoppio |
Mast |
|
canvs5 |
Group 1 |
|
|
Sula Sula (C&C 115) |
|
peter campbell |
Helm |
|
|
|
|
|
Carey Crawford-Brown |
|
|
|
|
|
|
Jon Lelie |
Bow |
|
|
|
|
|
Maggy Parsons |
|
|
|
|
|
|
Switch (J 92) |
|
Doug Folsetter |
Chef |
|
|
Group 1 |
|
|
Louis Johnson |
Chef |
|
|
Group 1 |
|
|
Tim Lewin |
Chef |
|
|
|
|
|
Ryan Restivo |
Chef |
|
|
|
|
|
Andrew Sharp |
Chef |
208869J |
|
Group 1 |
|
|
Tango (Beneteau First 36.7) |
|
Ceiran Bishop |
Bowman |
|
CANCB14 |
Group 1 |
|
|
Tammy Coutu |
Pit |
|
|
|
|
|
Chantal Hearst |
Headsail Trimmer |
|
CANCH8 |
Group 1 |
|
|
Seth Rodness |
Headsail Trimmer |
|
CANSR11 |
Group 1 |
|
|
Pierre Savard |
Skipper |
|
CANPS7 |
|
|
|
Mark Van Graft |
Mast |
|
|
|
|
|
Steven Wood |
Main Trimmer |
|
CANSW13 |
Group 1 |
|
|
TeEsse (Hunter Legend 25) |
|
Pat Damiano |
|
|
|
|
|
|
Jeff Rudd |
|
|
|
|
|
|
P smith |
|
|
|
|
|
|
Rick Tobiasz |
|
|
|
|
|
|
The Black Prince 1 (C&C 121) |
|
Ximena Correa |
Spinnaker trimmer |
|
|
|
|
|
John Kings |
Pit |
|
|
Group 1 |
|
|
Lawrence Maurice |
Main Trimmer |
|
|
|
|
|
Brian McIlroy |
|
|
|
|
|
|
Bram Toomath |
|
|
|
|
|
|
Ernest Toomath |
|
|
|
|
|
|
Ryan Waseem |
|
|
|
|
|
|
The Cat Came Back (J 120) |
|
Paul Banyard |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Gordon Burt |
Main Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Robert Feuerstake |
Spinnaker trimmer |
|
|
|
|
|
Mike Macdonald |
Helmsman |
|
CANMM67 |
|
|
|
David Ross |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Emily Sawolak |
Pit |
|
|
|
|
|
Graham Toms |
Skipper |
|
|
|
|
|
Tim-Foolery (San Juan) |
|
Dean Cox |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Marcus Martyn-Jones |
Main Trimmer |
|
|
|
|
|
Kirk Parris |
Bow |
|
|
|
|
|
Tim Thomas |
Skipper |
|
|
|
|
|
Umoya (Catalina 355) |
|
Nigel Banks |
Skipper |
|
|
Group 1 |
|
|
Graham Segger |
Watch Captain |
|
|
|
|
|
Upstart (Sunfast 3200) |
|
Mathew Aldaz |
|
|
|
|
|
|
John Andersen |
Pitman |
|
|
Group 1 |
|
|
Bert Barrett |
|
675014Q |
|
|
|
|
Moises Lopez |
|
|
|
|
|
|
Vague Location (Dufour 36 Classic) |
|
Jim French |
|
|
|
|
|
|
Windburn (C&C 30-1) |
|
Michael Brown |
|
|
|
|
|
|
Eric Martinen |
|
|
|
|
|
|
Stella Powelczyk |
Other |
|
|
|
|
|
John Scrivener |
Other |
|
|
|
|
|
Shane Ulberg |
|
|
|
|
|
|
Worthy Pearl (C&C 37) |
|
Martin 'Mac' McKenzie |
|
|
|
|
|
|
Xoomer Xpress (X-35) |
|
Mehnaz Cogswell |
Pit |
|
|
|
|
|
Eric Cogswell |
Main Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Adam Farkas |
Skipper |
|
|
|
|
|
Matt Harman |
Mast |
|
CANMH22 |
Group 1 |
|
|
Andrew Leslie |
Bow |
|
|
|
|
|
Tom Maxwell |
Spinnaker trimmer |
|
|
|
|
|
Diane Reid |
Co-Skipper |
|
|
Group 1 |
|
|
Chris Russell |
Headsail Trimmer |
|
|
Group 1 |
|
|
Zoom (Beneteau First 10R) |
|
Arkadiusz Aniolowski |
|
|
|
|
|
|
Marek Balinski |
|
|
|
|
|
|
Robert Bartlewski |
|
|
|
|
|
|
Ted Bartlewski |
|
|
|
|
|
|
Greg Kubaczkowski |
Main Trimmer |
|
|
|
|
|
Joe Pingitore |
Headsail Trimmer |
|
|
|
|
|
Mac Sadowski |
|
|
|
|
|
|