2014 Cedar Point One Design Regatta
Crew Report

Crew Name Position USSailing # World Sailing # World Sailing Class. Class
Approv.
Adrenaline (Soverel 33)
Marianne Boyle-Croke Pit Assist    
Bret Citrin Headsail Trimmer   Group 1  
Chrissy Coyle Bow    
Brigette Croke    
Patrick Croke 301816K usapc38 Group 1  
Margaret Jones Mid Mast    
Tim Minogue Headsail Trimmer   Group 1  
Edgar Smith Main Trimmer 352922Q    
Stuart Wald Grinder    
Africa (J 70)
William Felder Headsail Trimmer USAWF26 Group 1  
Marc Gauthier USAMG48  
Cynthia Smith Main Trimmer    
Jud Smith 120803B USAJS195  
Amelie (Viper 640)
Nicolas Buc Peter Fernberger    
Any Colour (J 70)
Alex Furnary Pit usaaf57 Group 1  
Scott Furnary Skipper 258146A usasf23 Group 1  
Madeline Gill 298202T USAMG108  
Zeke Horowitz Tactician   Group 1  
Drew Shea Usaws39 Group 1  
Aquavit (J 70)
Bennett Capozzi Chef   Group 1  
Kristina Jakobson Spinnaker trimmer   Group 1  
Patrik Jakobson Skipper   Group 1  
Conor O'Driscoll Other 657604Q   Group 1  
nicolas philip    
Ariel (J 109)
Lisa Borter Headsail Trimmer   Group 1  
Ed Lalanne Tactician   Group 1  
Natasha Lalanne Mid Mast   Group 1  
Kendall Spaght Grinder   Group 1  
Jonathan Thomson Spinnaker trimmer GBRJT66 Group 1  
Diane Warren Pit USADW98 Group 1  
Jeffrey Warren Skipper 110682N USAJW164 Group 1  
Tom Watkins Bow    
Augenblick (J 109)
Bill Albro Headsail Trimmer    
Roger Bauman Bow 209806w    
frederick beckham Owner 275771D USAFF12  
Ken Fearnley Mast    
Matt Flood Tactician 103154J USAMF16 Group 1  
Lawrence Ford Pit   Group 1  
Rick Rasemus Headsail Trimmer USARR134 Group 1  
Sue Reilly Spinnaker trimmer 284529Y USASR Group 1  
B Squared (J 70)
Brian Elliott / Bryan Cameron 198690L USABE2  
Mike Carr Spinnaker trimmer   Group 1  
Paige Conlin Mid Bow 198690L USABE2 Group 1  
Chris Doolittle    
Bazinga! (J 70)
Kristen Berry 293716u USAKB4  
Daniel Goldberg 656601H    
Carson Menges 293716u USAKB4  
Richard Wilkins    
Black Pearl (Soverel 33)
Michael Gehrling 356124S    
Bluejacket (J 30)
Michael Lusty Mast 365738D USAML154  
Jay Morgenstern 10532M usajm298  
Sumner Parker    
Brava (J 70)
Charlie Neagoy    
Evelyn Neagoy USAEN16 Group 1  
Grace Neagoy USAGN16 Group 1  
Sarah Neagoy USASN33 Group 1  
Breakaway (Beneteau First 36.7)
KEVIN Catucci Main Trimmer none USAKC104  
Dave Coughlin 690515S USADC52  
michael gershenson Spinnaker trimmer USAMG130  
June Murakami Pit JPNJM3  
Mitch Nochlin Headsail Trimmer USAMN33 USAMN33 Group 1  
Richie Palmer 408475H    
Dale Wolfield USADW10 Group 1  
Dave Zielinski Tactician USADZ7 Group 1  
Button Fly (J 70)
Andrew and Melissa Fisher 298175J usaaf4 Group 1  
melissa fisher 298614b USAMF57  
Brian Hayes 115994e    
Buzz (J 70)
Kristen Barnard Bow   Group 1  
David Florence 253989J    
Stephen Gruver Helm 156838B USASG81 Group 1  
Todd Williams Other   Group 3  
Caminos (J 109)
Chris Buncke Chef USACB23 Group 3  
Ryan Dempsey Helm    
Christopher DiSunno Main Trimmer 322976B USACD87 Group 1  
Donald Filippelli Owner 333308M    
Nick Hare Pit    
Connor Hayes Tactician 147857F USAJH205  
Larry Kane Mid Bow USALK14  
Matt Nilsen Bow    
Carlos (J 70)
Eric Bennung Main Trimmer   Group 1  
Eric Stickney Tactician   Group 1  
Julian Sudofsky Bow   Group 1  
Mike Sudofsky Helm 118342S USAMS239 Group 1  
Ceol na Mara (J 109)
Mitch Donohue    
Beth Estelle Pit USABE20 Group 1  
John Fallon    
David Frizell 228521S USADD128  
Jim Lyndon Spinnaker trimmer USAJL76 Group 1  
Skip Mullin Bow   Group 1  
Chinook (J 70)
Carrie & Ed Austin 234894F USACA27  
Ed Austin    
Michael Beers Chef    
Andrew Okun    
Chris Zimmerman Headsail Trimmer 720447V USACZ11 Group 1  
Chinook (J 70)
Paula Dineen Bow USAPD83 Group 1  
Mary Hennessey Tactician USAMH148 Group 1  
Frank McNamara Skipper 283842W USAFM9  
John Powley Headsail Trimmer USAJP213 Group 1  
Conundrum (J 105)
Markus Edegran    
David Epstein Bow 258965L USADE13  
Jeremy Henderson & Harald Edegran 245143Q    
Will Herrmann    
Marian Spurrier    
Anthony Velez 719080Y usaav25  
Crocodile (Beneteau First 36.7)
Juanita Chetcuti Pit USAJV40 Group 1  
Victor Chetcuti Mast USAVC6 Group 1  
Fady Khairallah Bow USAFK11 Group 1  
Mark Laser Headsail Trimmer 403003D USAML115 Group 1  
Sue Ratkiewich Grinder USASR74 Group 1  
Todd Smith Main Trimmer usams184 Group 1  
Brian Williams Helm 686460u USABW82 Group 1  
Thomas Williams Headsail Trimmer USATW80 Group 1  
Cush (J 105)
Patrick Aylward Bow   Group 1  
David Bigelow Strategist   Group 1  
Adam Hayden Pit    
Gardner Horan    
Jake Wolf Chef USAJW211 Group 1  
Dead Money (Soverel 33)
Glad Bequia    
Don Berich Pit    
Jen Dziura Bow    
Don O'Brien Helm 319950E    
James O'Brien Headsail Trimmer    
Adam Simonsen Skipper    
Dow Jones (J 30)
Mark Berns Staysail trimmer    
Bob Cunningham Headsail Trimmer   Group 1  
Daniel Meeson Bow    
Dan Renn Offside trimmer   Group 1  
Seth shepard IV    
TBD TBD    
Eclipse (J 105)
Damian Emery Skipper 197768M USADE20 Group 1  
Kevin Kelly Bowman USAKK58 Group 1  
Helena Petersen Pit USAHP16 Group 1  
George Ryan Main Trimmer USAGR4 Group 1  
Dave Schrader Headsail Trimmer USADS159 Group 1  
Emoticon (J 109)
Christine Curran Pit USAJM22  
Ric Elvir Mid Bow    
Sandy Gray Pit Assist 702262f    
Surendra Rose Horn Offside trimmer   Group 1  
Rand Miilton Bow   Group 1  
Jordan Murphy Main Trimmer USAJM22 Group 1  
Jonathan Rechtschaffer Owner 225315M USAJR85  
Eric Roelofs Headsail Trimmer    
F4WD (J 70)
Andrew Kirsch Bow   Group 1  
Ben Page Headsail Trimmer usabp91 Group 1  
Guy Rittger Bow 715951X USAGR15 Group 1  
Allan Stern Owner USAAS183 Group 1  
Bill Walker Owner 320599A USAWW44 Group 3  
Lucy Walker    
Fairhope (J 105)
Seth Berger Pit   Group 1  
Gareth Gaston Skipper USAGG40  
John Giraldo   Group 1  
Felix Leupold Tactician   Group 1  
Tom Maloney Mast AUSTM24 Group 1  
Paddy Mullen   Group 1  
Fat City (J 30)
Allen Bemus Main Trimmer   Group 1  
Larry Bodick Headsail Trimmer    
John Etter Bow   Group 1  
Tom Etter Headsail Trimmer USATE6 Group 1  
Carl Sherter 105599E    
Flux Capacitor (Viper 640)
Becker Chase Grinder   Group 1  
Rachel Daugherty Chef   Group 1  
Jay Rhame USAJR47  
Annelise Schantz    
Frequent Flyer (Beneteau First 36.7)
Bob Axel Main Trimmer    
Alistair Duke Skipper 380760T GBRAD74 Group 1  
Alexis Gesualdo Bow   Group 1  
Brian Higgins Pit USABH78 Group 1  
Craig Paul USACP91 Group 1  
Patrick Slattery    
Eric Stanley    
Kevin Tisdall Chef   Group 1  
Scott Wetzel Chef   Group 1  
Ghost Dog (J105)
Charlie Bailey Bow USACB190 Group 1  
Bill Bogardus Headsail Trimmer   Group 1  
Barbara Gold Chef 197131T USABG47 Group 1  
Steven Lopez Tactician 287646G USASL32 Group 1  
Richard Swann    
Stephanie Swann Pit   Group 1  
Grey Matter (Viper 640)
Peter Broszkowski Skipper 713264Z    
Shereen Moubayed Headsail Trimmer   Group 1  
Paul Zinger Spinnaker trimmer   Group 1  
Heat Wave (J 109)
Jeffrey Cronin Spinnaker trimmer   Group 1  
Andrew Hoekstra Mast   Group 1  
Harold Keating Main Trimmer 696954w USAHK16 Group 1  
Chris Strukus Headsail Trimmer USACS19 Group 3  
Gary Weisberg Helm 3632240 USAGW49 Group 1  
Helly Hansen (J 70)
Tim Healy    
Hurricane (J 70)
Alex Cook 297991P USAAC116 Group 1  
Ian Cook Co-Skipper 257098J USAIC3 Group 1  
Laura Graham USALG48 Group 1  
Ben Raper Main Trimmer USABR71 Group 1  
Joint Custody (J 70)
Jacob Doyle Watch Captain 287377K USAJD114 Group 1  
Jason McShane Bow USAJM67 Group 1  
Jenn Wulff Skipper 287505W USAJW18 Group 1  
Ray Wulff Staysail trimmer USARW102 Group 1  
JoyRide (J 109)
Blake Carr    
Kirk Carr Spinnaker trimmer   Group 1  
Greg Imbruce Helm 364090Y   Group 1  
Richard Imbruce Co-Skipper 32687   Group 1  
Chris O'Farrell Bow   Group 1  
Michael Osborne Mast   Group 1  
Charles Therriault Pit 669513S USACT7 Group 1  
Will Wurm Main Trimmer   Group 1  
Junkanoo (J 70)
Scott Ewing Spinnaker trimmer 349562H USASE46  
Chris Kennedy Bow Usack50 Group 1  
Elizabeth Kratzig Main Trimmer   Group 3  
Suzy Leech 179461E USASL3  
Kraken (J 70)
Gary Tisdale / Adam Burns 237296H USAGT26  
James Barnash Chef USAJB52 Group 1  
adam burns USAAB3 Group 1  
Jason Suitor Chef 666741N USAJS103 Group 1  
Gary Tisdale 237296H USAGT26 Group 1  
Live Wire (Viper 640)
Joseph Healey 676367P    
Loki (J 70)
Reginald Imamura    
John McAndrews Helm 136468B USAJM348 Group 1  
Greg Takata    
Michael Zupon 308430S    
loulou (J 105)
Vivien Allen    
Laurent Banon Tactician FRALB9  
Paul Beaudin 222275r USAPB22  
Mark Lindquist Spinnaker trimmer 260667V USAML57 Group 1  
Fabio Peixoto Bow BRAFP23 Group 1  
Jack Wallace Main Trimmer 741720Y USAJW224 Group 1  
Mad Dogs & Englishmen (J 109)
Adrian Begley 308915Y USAAB55  
Jen Begley Pit USAJB133  
David Dempsey Medic/Doctor 363392B USADD14 Group 1  
mark gonzalez 308915Y USAAB55  
Michael Gutshall Chef 225143O USAMG45 Group 1  
katrina masterson 308915Y USAAB55  
gary payne 308915Y USAAB55  
Patrick Schoonveld Mast   Group 1  
Mambo Kings (Viper 640)
Ched Proctor Chef 200355I USAJS230  
Justin Scott 200355I USAJS230  
Zach Steuer Runners 200355I USAJS230  
Menace (J 70)
Kerry Klingler 103972T USAKK45  
Mischief (C) (Soverel 33)
Jon Beery   Group 1  
Matt Beery    
Al Dobler Spinnaker trimmer    
Tom Griffin 195874H    
John Holland    
Kevin Marks    
Amanda Shaw    
Cory Visi    
Gordon Britt Whelpley Main Trimmer 373766E   Group 1  
Mistral (J 105)
John Dumke Headsail Trimmer    
Will Dumke Mid Mast    
Sophie Kay Spinnaker trimmer usadn40  
Cam Nash Bow    
Dan Nash Skipper usadn40 Group 1  
Everett Nash usadn40  
Tyler Nash usadn40  
Dave Rosow Tactician usadr12  
Mojito (J 70)
Susan Adams Headsail Trimmer USASA46 Group 1  
Gretchen Esbensen Main Trimmer 712079X USAGE16 Group 1  
Catharine Evans 672563Q USACE29  
Crispin Robinson Spinnaker trimmer GBRCR60  
More Cow Bell (Viper 640)
Justin Bauer Chef USAJB152 Group 1  
Steve Minninger Helm USASM84 Group 1  
Lawrence Cutler / Steve Minninger 671786z usalc39  
Muse (J 70)
Joe Bardenheier Captain USAJB185 Group 1  
Victor Alejandro Diaz de Leon Medic/Doctor   Group 1  
Heather Gregg Earl Helm 155981D USAHG16 Group 1  
Willem Van Waay    
Nordlys (J 109)
Arthur Behal Headsail Trimmer   Group 1  
Laura Browning Spinnaker trimmer USALB57 Group 1  
Ryan Christie Headsail Trimmer USARC18 Group 1  
Tim Johnsen Mast   Group 1  
Bob Schwartz 390987H USABS92  
Eli Schwartz Bow USAES64 Group 1  
Brad Webster Headsail Trimmer USABW75 Group 1  
Ocho Cinco (J 70)
Ted Borowicki Spinnaker trimmer 254405m USATB133 Group 1  
Jarrett Lynn Helm 274853A USAJL139 Group 1  
Robert Rauf Mast usarr136 Group 1  
Christopher Schon Headsail Trimmer 397214X USACS241 Group 1  
Pale Rider (J 30)
Rob Davis    
Ine hubers Bow    
Stefan Jans    
Mary Paolillo Pit    
adrian poffenberger Chef    
mark slobbe Mid Mast    
Papawheelie (J 70)
Kevin Gillman Headsail Trimmer 275688L USAKG7 Group 1  
Tim Keyworth Grinder 247162x USATK33 Group 1  
Will Keyworth Helm 156333R usawk6 Group 3  
Tiffany Skinner Pit USATS75 Group 1  
Patched Up (Viper 640)
Cole Constantineau Chef 735511Y   Group 1  
Niko Kotsatos Headsail Trimmer 296924A none  
Manlio Lopez    
Pax 3 (J 109)
Jim Berge Main Trimmer 213786A USAJB280 Group 1  
Brooks Daley USABD59  
jack Fisher 651317R USAJF144  
Sam Gent    
Joe Healey    
Henry Muench Headsail Trimmer USAHM14 Group 1  
robert roland Mast    
Robert Siegel 118364Y USARS212  
Perseverance (J 70)
Bennet Greenwald 284064W USABG26  
Steve Pickel Headsail Trimmer   Group 1  
Allan Terhune Tactician 238003m USAAT13 Group 3  
Rambunctious (Beneteau First 36.7)
Rick Brown Mid Mast   Group 1  
Tim Clark Other   Group 1  
Kyle DeBouver Other    
Anne Stephan Strategist   Group 1  
Bryan Stephan Bow   Group 1  
Matthew Stephan Navigator   Group 1  
Robert Stephan Skipper 246444W USARS107 Group 1  
Michael Tanguay Mid Mast   Group 1  
Nancy Tanguay Headsail Trimmer   Group 1  
Reach Around (J 70)
Cate Gundlach Watch Captain USACG72 Group 1  
Anne Hooper Chef USAAH82 Group 1  
Martin Kullman Medic/Doctor USAMK30  
Reliant (J 109)
Matthew Baker Helm 245702N USAMB120 Group 1  
Matt Breef Bow 688534F USAMB125 Group 1  
Chris Crockett Headsail Trimmer 260873V USACC47 Group 1  
Betty Moser Pit USAEZ3 Group 1  
Paul Moser Tactician USAPP9 Group 1  
Vicky Jo Neiner Headsail Trimmer 107950V USAVN Group 1  
Craig Pellington Mast USACP100 Group 1  
Resolute (Beneteau First 36.7)
Duane Barney Bow USADB104 Group 1  
Junius Brown USAJB328  
Bill Conron    
Matt Flood Grinder USAMF84 Group 1  
James Lederman USAJL80  
sharon Lehr Pit   Group 1  
Larry Morley Mast USALM44 Group 1  
john Stevenson Headsail Trimmer USAJS238 Group 1  
Revelation (J 105)
Jim Clark Bow 700237X    
Baris Demirel Grinder USA64   Group 3  
Sarah Hamm Main Trimmer    
Marcello Marvelli Spinnaker trimmer USAMM187 Group 1  
Ann Wilbanks 285658G USAAF39  
George and Alex Wilbanks 285658G USAAF39  
Rimette (J 70)
John Brim 198990O USAJB95  
Collin Leon Headsail Trimmer 268583K USACL28 Group 1  
Stephanie Roble Tactician   Group 3  
Charles Swanson Medic/Doctor USACS85 Group 1  
Rush (J 109)
Tom Babel Tactician 163996H USATB47  
Bobby Brooks Headsail Trimmer usarb72 Group 1  
Liz Dempsey Other USALW20 Group 1  
Mark Foster Main Trimmer 254531p USAMF6 Group 1  
Woloszyn John Bow USAJW130 Group 1  
Michael Palmer Mast   Group 1  
Bill Sweetser Skipper 229960F USABS61 Group 1  
Brian Tyrrell Headsail Trimmer 209988P USABT5 Group 1  
SABOTAGE (Soverel 33)
Midn. Connor Sexton 114737R    
SANTANA (Soverel 33)
Rick Dominique 114737R    
Savasana (J 70)
Brian Keane 198186K USABK22  
Schred (J 70)
Ed Keller Mid Bow USAEK36 Group 1  
Bill Lynn Co-Skipper 183557Y USAWL4 Group 1  
Hannah Lynn USAHL13 Group 1  
Doug Sabin 188611V USADS167 Group 1  
Screaming Eagle (Viper 640)
Steven Levy 251603G 251603G  
Semi Charmed (J 70)
Jens Miller Headsail Trimmer USAJM380 Group 1  
Trevor Roach Skipper 378232z USATR73 Group 1  
Zelun Wang Spinnaker trimmer USAZW6 Group 1  
Shakedown (J 105)
Kieran Glackin Tactician USAKG17 Group 1  
Bryce Kopp   Group 1  
Kevin Malone Headsail Trimmer 750735S USAKM45 Group 1  
Jordan Mindich Owner 375310o USAJM366 Group 1  
Shannon Mindich Owner 375310o USASM152 Group 1  
Brandon Prior Main Trimmer USABP50 Group 1  
Skoot (J 109)
Dan Cameron Main Trimmer USADC28 Group 1  
John Gianukakis   Group 1  
Norm Kilarjian 364128T USANK1 Group 1  
Welf Ludwig 714996W USAHL16 Group 1  
Chris Mangieri Spinnaker trimmer USACM131 Group 1  
Brett Morgan Headsail Trimmer 313290T USABM82 Group 1  
Jim Vos 320345K USAJV53  
Sam Vos Runners   Group 1  
Slainte (Soverel 33)
Mike Farrell Main Trimmer   Group 1  
Marty Marx Mast    
G. Mark McCarthy Skipper 248664G    
Kevin McCarthy Strategist   Group 1  
Brian Mclaughlin Headsail Trimmer   Group 1  
Terry Munster Headsail Trimmer    
Jeff O'Connor Pit    
Eric Woodford Pit Assist    
Scott Woodford Bow    
Slinky (J 70)
Scott Bursor Skipper 292494D USASB142 Group 1  
Andrew Scrivan Tactician 3994730   Group 3  
Nikolaus Wagner Chef USANW2 Group 1  
Smiles (J 30)
Mike Andre    
Russell Dunleavey    
Greg Eirig Other    
Ted Hendrickson    
Chris Houston    
Patrick Houston    
John McArthur 1702570    
Patrick Strang    
MaryEllen Tortorello    
Solution (J 105)
Tim Ebert Bow   Group 1  
Jim Meystrik Mast 716046P   Group 1  
David Willis Helm USADW15 Group 1  
James Willis Pit   Group 1  
Jeff Willis Main Trimmer 120483N USAJW29 Group 1  
Tim Willis Headsail Trimmer   Group 1  
Spring (J 70)
Eric Barreveld Other    
Rod Favela Headsail Trimmer VENRF1 Group 1  
Dave Franzel 178514W USADF55  
Chris Hufstader Tactician 137548A USACH76  
Strange Brew (J 105)
Dean Allen Tactician   Group 3  
Cathy Blood Pit    
Randy Bourne USARB132  
Lianne Chew Other    
Matias healey    
adrian owles Spinnaker trimmer 741919R   Group 1  
trevor richardson Bow    
Howard Sherman Strategist USAHS39 Group 1  
osnat sherman    
Peter Simpson    
Strong Medicine (Viper 640)
Eleni Asimacopoulos Other    
Jeff Slocum Helm   Group 1  
Jeff / Doug Slocum Chef USADS108  
Sugar Daddy (J 70)
Bryson Hall 119489K usamp24  
Madelyn Ploch Skipper    
Mark Ploch 119489K usamp24  
Megan Ploch Pit    
Surface Tension (Beneteau First 36.7)
Kerry Brody Pit USAKB63 Group 1  
Max Butler USAMB142 Group 1  
Colan Cassell Mast USACC108 Group 1  
Dwayne Coneeny Spinnaker trimmer USADC138 Group 1  
Lou Melillo Owner 250492T USALM43 Group 1  
Ben Sclarow Grinder 320810E USABS107 Group 1  
Michael Smith Main Trimmer USAMS161 Group 1  
Kevin Wurch USAKW56  
TBD (J 109)
Nick Barta Bow   Group 1  
Emily Dickenson Pit    
Thomas Hittle Mast   Group 1  
Gabriel Mahler-Haug Main Trimmer   Group 1  
George O-Dowd Tactician    
Julia O-Dowd Skipper 350974Y    
Jack Orr Runners 222591U USAJO38 Group 3  
Tasso Torquato Headsail Trimmer   Group 1  
Thumper (Viper 640)
Maggie Costikyan Tactician    
Warren Costikyan 124120D USAWC68  
Deirdre Ryan Strategist    
Truant (J 105)
Shawn Donovan    
William LeVasseur Spinnaker trimmer   Group 1  
Gregory Madzio Main Trimmer 729170R USAGM77 Group 3  
Charles Murphy    
Jeff Priest Bow   Group 1  
Jeff Wilson    
Turbo Duck (J 70)
Jeff Linton 196664F USAJL47  
Jay Mueller    
Davey Palvelco    
Bodo & Nick von der Wense 175394E BV2USA  
Turn the page (J 70)
David Becker Skipper 181558v usadb99 Group 1  
bennett records uasbr74 Group 1  
cj walser usacw133 Group 1  
rich walser usarw131 Group 1  
Two Feathers (J 105)
Daryl Bowen Mid Mast   Group 1  
Dave Klebanoff Main Trimmer USADK71 Group 1  
jolene masur 228617X USAJM289  
Mark & Jolene Masur 223163O USAMM202  
Sean McGuire Bow USASM126 Group 1  
Josh Richline Chef 742880R USAJR163 Group 1  
US 81 (Viper 640)
Ryan Belger Other   Group 1  
Bob McHugh Owner   Group 1  
Conor McHugh Headsail Trimmer   Group 1  
Thomas McHugh Skipper   Group 1  
USA 245 (J 70)
Tyler doyle    
Venturesome (J 105)
Stephen DeLay Navigator    
Brian Engel Mast   Group 1  
Steven Knapp Main Trimmer USASK60    
Dan Merton USADM81    
Kelly Merton USAKM80    
Mike Santoianni Pit USAMS96    
Bob Zannetti Skipper    
VitaminJ (J 70)
Jon Dragonas Spinnaker trimmer USAJD106 USAJD105 Group 1  
Jeff Earl Spinnaker trimmer USAJE77 Group 1  
Shannon Johnson Bow USASJ30 Group 1  
Ted Johnson USATJ24 Group 1  
Westward (Viper 640)
Richard West 275939F USARW108  
Whirlwind (Beneteau First 36.7)
Christopher Cason Headsail Trimmer USACC186 Group 1  
jon Friedwald Main Trimmer USAJF95 Group 1  
Marina Istiraneopulos Pit USAMI13 Group 1  
Howard Koss Bow USAHK17 Group 1  
Bridgette Lipari USABL56 Group 1  
Rando Needham Navigator 236512O USARN5 Group 1  
Mark Pine Mast USAMP119  
William Purdy 331788C    
CJ Salustro USACS53  
Christopher Seibert Offside trimmer   Group 3  
Wild Child (J 70)
Greg Anthony Bow   Group 1  
Ben Cesare Tactician   Group 1  
Ian Coleman Spinnaker trimmer USAIC11 Group 1  
Henry Filter Helm   Group 1  
Wild Hogs (Viper 640)
Peter Bauer    
Chris Foley 393417U USACF74  
Lou Magarelli Watch Captain    
Zig Zag (J 109)
Bengt & Marie Johansson 222604G    
Kimberly Myer Bow USAKIM76 Group 1  
Zuma (J 109)
William Breck Runners USAWB14 Group 1  
Joe Brendel Chef   Group 1  
Steve Chronert Main Trimmer USASC129  
Steve Dean Mast   Group 1  
John Dunne Pit USAJD180 Group 1  
Drew Hall Headsail Trimmer   Group 1  
Chris Kinner Bow 246460W   Group 1  
ellen quinn    
Kevin Richard Other   Group 1  
Ian Sheffield Bow    

Main Menu

blank Fairfield County Bank McMichael Yacht Brokers blank2
North Sails West Marine Landfall Quantum Sails
Black Rock Yacht & Athletic Club Rex Marine Atlantic Yacht Rigging Save the Sound

Copyright © Interactive Creations 2000-2021