2020 American Yacht Club Fall Regatta & Leukemia Cup
Current Entries

Sail Number Yacht Name Owner's Name Yacht Club Home Port Yacht Type Length

1. 01 01 Christine Baron American Yacht Club Rye, NY, USA SUP 11
2. 02 02 Yvonne Bibas American Yacht Club Rye, NY, USA SUP 11’6
3. 03 03 Ariel Eckstein AYC Rye, NY, USA kayak
4. 04 04 Jill MacVicar AYC Rye, NY, USA SUP 9
5. 05 05 Nancy Vincent Shenorock Shore Club Mamaroneck, NY, USA SUP 14
6. 06 06 Rich Jessop American Yacht Club Rye, NY, USA SUP 32
7. 07 07 Libby Alexander AYC Rye, NY, USA SUP 14
8. 08 08 Kassandra Souply American Yacht Club Rye, NY, USA SUP 08
9. 09 09 Ginny Blackwell OGYC Riverside, CT, USA SUP 9
10. 10 10 Charlotte Steidl OGYC Old Greenwich, CT, USA SUP 9
11. 11 11 Jack Egan Rye Stamford, CT, USA SIC RS 14
12. 12 12 Andrew Knott Rye, NY, USA SUP 14
13. 13 13 Thomas Blackwell American Yacht Club Fairfield, CT, USA Starboard 14
14. 14 14 Jaume Pujadas Larchmont Yacht Club Mamaroneck, NY, USA SUP 11'6
15. 15 15 Kerri Olson American Yacht Club Rye, NY, USA kayak 1
16. 16 16 Patrick Cosby Old Greenwich Yacht Club Old Greenwich, CT, USA Kids Kayak 6
17. 17 17 Annabelle Cosby Old Greenwich Yacht Club Old Greenwich, CT, USA SUP
18. 18 18 Avery Kallesten Old Greenwich Yacht Club Old Greeenwich, CT, USA SUP 10'
19. 19 19 Elise Napack Harrison, NY, USA SUP
20. 20 20 Steven Leathers American Yacht Club Mamaroneck, NY, USA Freedom 35 WK 35
21. 21 21 Digby Beaumont Rye, NY, USA SUP
22. 22 22 Natasha Cholerton-Brown AYC Mamaroneck, NY, USA SUP 12
23. 23 23 Brent taylor Rye, NY, USA SUP 10'6
24. 24 24 Ryan Prime American Yacht Club Rye, NY, USA SUP 12
25. 25 25 Simon Evenson Rye, Ny, USA SUP 11
26. 26 26 john Heffernan American Yacht club port chester, NY, USA SUP
27. 27 27 Elizabeth Luciano American Yacht Club Rye, NY, USA SUP 10
28. 28 28 Faisal Khan Ayc Rye, Ny, USA SUP 10
29. 29 29 Karen Dore American yacht club Rye, Ny, USA SUP
30. 30 30 Macky Wilson Old Greenwich Yacht Club Old Greenwich, CT, USA SUP 6'
31. 31 31 Bob Highley Waldwick, NJ, USA prone paddleboard 16'6
32. 32 32 Whitney Schwarz AYC Rye, NY, USA SUP 33
33. 33 33 Heather Robins Larchmont, NY, USA SUP 10
34. 34 34 Andrea Kostanecki Noroton Yacht Club Norwalk, CT, USA SUP
35. 35 35 Peter Krow Larchmont YC Larchmont, NY, USA Starboard 35
36. 36 36 Robin Azer AYC Rye, NY, USA SUP 10
37. 37 37 Randy Bourne Riverside YC Old Greenwich, CT, USA SUP 12
38. 38 38 Michelle Robinson Rye, NY, USA SUP 12
39. 39 39 Lisa Miller American yacht club Rye, NY, USA SUP 12’6”
40. 40 40 Hope Wilson American Yacht Club Brooklyn, NY, USA SUP 12
41. 41 41 Hunter Chambers American Yacht Club Brooklyn, NY, USA SUP 12
42. 42 42 Stephanie Hoover American Yacht Club Rye, NY, USA SUP 12
43. 43 43 Teresa Aningalan Elmsford, NY, USA SUP 12
44. 44 44 John Bibas AmericanYacht Club Rye, NY, USA SUP 11
45. 45 45 Mike Griffiths American Yacht Club Rye, NY, USA SUP 11
46. 46 46 Robert Sherriff Belle Haven Greenwich, CT, USA SUP 14
47. 47 47 Patrick Hounsell Shenorock Rye, NY, USA SUP 10'6
48. 48 48 Greetchen Avendano White Plains, NY, USA SUP
49. 49 49 Christopher Dunlop RYE, NY, USA SUP 11.5
50. 50 50 Julie Killian Rye, NY, USA SUP
51. 51 51 will hyland Greenwich, ct, USA SUP 12
52. 52 52 Christie Manning CQM Rye, NY, USA SUP 12
53. 53 53 Henry Eschricht American Yacht Club New Canaan, CT, USA SUP 12.6
54. 54 54 Ross Gilardi USA SUP
55. 55 55 Brian Smith American USA
56. 56 56 Peter Oudheusden Mamaroneck, NY, USA Kayak
57. 57 57 Galin Stepanchak Mamaroneck, NY, USA Kayak
58. 58 58 Carina Colon White Plains, NY, USA SUP
59. 59 59 Phil Bromley USA
60. 60 60 Margot Stephenson USA
61. 61 61 Phiip Gormley USA
62. 62 62 Rosemary Horvath USA
63. USA 63 63 Andrea Luongo USA
64. USA 64 64 Philip Semprevivo USA
65. 65 65 Matt Chadane USA
66. USA 34 Albondigas Justin Scagnelli Tim Price Huguenot Yacht Club New York, NY, USA J 88 29
67. USA 39516 Avalanche Craig Albrecht Port Washington Yacht Club Glen Cove, NY, USA Farr 395 39.5
68. SWE 83 Benita YCC Midshipman Lars Osell US Merchant Marine Academy Kings Point, NY, USA Figaro 2 33
69. USA 26 Black Diamond YCC Midshipman Nick Becker US Merchant Marine Academy Kings Point, NY, USA J 111 36.5
70. USA 41989 Blink Thomas Sa Keyport Yacht Club Basking Ridge, NJ, USA J 33 33
71. USA 111 Bluefin Tom Boyle / Bob Clyatt American Yacht Club Greenwich, CT, USA J 100 33
72. USA 32410 Bouree Blaine Davis / Asa Pingree MICA Ridgewood, NY, USA J 30 30
73. USA 42880 Breakaway Thomas Blackwell American Yacht Club Fairfield, CT, USA J 44 44.9
74. USA 12424 byte Robert & Libby Alexander American Yacht Club Rye, NY, USA Sunfast 3300 33
75. USA 114 Cathexis Bryan & Kara Schapperle Norwalk YC Norwalk, CT, USA X382 38
76. USA 4900 Cougar Leonard Sitar STC/CCA Holmdel, NJ, USA J 160 53
77. USA 155 Crazy Train Patrick Croke Indian Harbor Yacht Club Bedford, NY, USA Melges 24 24
78. USA 11204 Dauntless Arthur Hanlon American Yacht Club Rye, NY, USA J 112e 36
79. USA 29 El Diablo Robert Fryer American Yacht Club Cos Cob, CT, USA Flying Tiger 10m 33
80. USA 39524 Endurance Bernd Hefele Lake Hopatcong YC USA Farr 395 39.5
81. USA 30014 Flying Jenny Oakcliff Sailing Oakcliff Sailing Center Oyster Bay, NY, USA C&C 30 OD 30
82. USA 126 Freedom Drew Fung / Pat Jakobson American Yacht Club Rye, NY, USA J 100 33
83. USA 26 Group 5 YCC Nick Nilsen NEKA USA Beneteau Figaro 2 32
84. USA 326 Hoonigan YCC Wes Pelland NEKA USA J 105 34.5
85. USA 52300 Jules Thomas Dunn Belle Haven Greenwich, CT, USA Baltic 52 52.5
86. USA 85 Liberty Jim Wilson American YC Rye, NY, USA J 100 33
87. USA 61117 Ohana Ken Wisdom Norwalk Yacht Club Wilton, CT, USA Dehler 42 42
88. USA 17 One Too Many Lawrence Cutler / Andrew Weiss Storm Trysail Club Mamaroneck, NY, USA J 88 29
89. USA 35 Powder YCC Midshipman Jack Stancil US Merchant Marine Academy Kings Point, NY, USA J 88 29
90. USA 112 Reviver Scott Devine American Yacht Club Bedford Hills, NY, USA J 112e 36
91. USA 61132 Rumba Ove Haxthausen Stamford YC Stamford, CT, USA J 133 43
92. USA 43963 Saltire John Forster American Yacht Club Rye, NY, USA J 92 30
93. USA 100 Sanguine Landy / Soohoo City Island YC Armonk, NY, USA J 100 32.8
94. USA 60739 Scylla Markus Lahrkamp American Yacht Club Rye, NY, USA Dehler 46 46
95. USA 52464 Side-tracked Barb & Stu Caplan Orienta Larchmont, NY, USA Beneteau 36.7 36
96. USA 48 Sirius Charles A. Taus Huguenot Yacht Club Putnam Valley, NY, USA J 33 33.5
97. USA 67 Spirit of '76 Alan Borst American Yacht Club Mamaroneck, NY, USA C&C 115 38.7
98. USA 332 Strider Daniel Corcoran Lloyd Harbor YC Huntington, NY, USA J 109 35
99. USA 52559 Tenacity Samuel Fuller NYYC and Norwalk Yacht Club Darien, CT, USA Beneteau First 44.7 44.83
100. USA 52400 Tenebrae William Ingraham Larchmont Yacht Club Larchmont, NY, USA J 124 40.5
101. USA N/A Tristar Manuel Cadarso American Yacht Club Rye, NY, USA Beneteau 36s7 35.75
102. USA 43600 Vamp YCC Midshipman Neeko Helbich US Merchant Marine Academy Kings Point, NY, USA J 44 44
103. USA 19 Vicitan YCC Ben Hunt NEKA USA Beneteau Figaro 2 32
104. USA 315 Waterdog Glenn Marck Hempstead Harbour Club Glen Cove, NY, USA J 109 35
105. USA 66 Williwaw YCC Ben Lilly NEKA USA Beneteau Figaro 2 32
106. USA 62157 Xcelsior Todd LaBaugh American Yacht Club Rye, NY, USA IMX-45 45

Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2020