2020 American Yacht Club Fall Regatta & Leukemia Cup
Preliminary Cumulative Results

Select to view a specific Class:       
Sail Number Yacht Name Yacht Design Owner/Skipper Race
1
Total
Leukemia Cup - Paddle (limited to 50 competitors) Racing
One Design Division
Paddle-Mens LONG Course 5 Miles
1.   11 11 SIC RS Jack Egan 1 1.0
2.   12 12 SUP Andrew Knott 2 2.0
3.   31 31 prone paddleboard Bob Highley 3 3.0
4.   46 46 SUP Robert Sherriff 4 4.0
5.   06 06 SUP Rich Jessop 5 5.0
6.   13 13 Starboard Thomas Blackwell 6 6.0
7.   53 53 SUP Henry Eschricht 7 7.0
8.   44 44 SUP John Bibas 8 8.0
9.   61 61 Phiip Gormley 9 9.0
10.   35 35 Starboard Peter Krow 10 10.0
11.   20 20 Freedom 35 WK Steven Leathers 11 11.0
12.   14 14 SUP Jaume Pujadas 12 12.0
13.   41 41 SUP Hunter Chambers 13 13.0
14.   24 24 SUP Ryan Prime 14 14.0
15.   47 47 SUP Patrick Hounsell 15 15.0
16.   51 51 SUP will hyland 16 16.0
17.   54 54 SUP Ross Gilardi 17 17.0
18.   49 49 SUP Christopher Dunlop 18 18.0
19.   28 28 SUP Faisal Khan 19 19.0
20.   25 25 SUP Simon Evenson 20 20.0
 
Paddle-Womens LONG Course Miles
1.   39 39 SUP Lisa Miller 1 1.0
2.   07 07 SUP Libby Alexander 2 2.0
3.   02 02 SUP Yvonne Bibas 3 3.0
4.   USA 63 63 Andrea Luongo 4 4.0
5.   52 52 SUP Christie Manning 5 5.0
 
Paddle-Mens and Women LONG Course Kayak 5 Miles
1.   57 57 Kayak Galin Stepanchak 1 1.0
2.   56 56 Kayak Peter Oudheusden 2 2.0
 
Paddle-Mens SHORT Course 2 miles
1.   37 37 SUP Randy Bourne 1 1.0
2.   55 55 Brian Smith 2 2.0
3.   26 26 SUP john Heffernan 3 3.0
 
Paddle-Junior SHORT Course 2 Miles
1.   30 30 SUP Macky Wilson 1 1.0
2.   17 17 SUP Annabelle Cosby 2 2.0
3.   16 16 Kids Kayak Patrick Cosby 3 3.0
4.   10 10 SUP Charlotte Steidl 4 4.0
5.   65 65 Matt Chadane 5 5.0
6.   09 09 SUP Ginny Blackwell 6 6.0
 
Paddle-Womens SHORT Course 2 Miles
1.   05 05 SUP Nancy Vincent 1 1.0
2.   43 43 SUP Teresa Aningalan 2 2.0
3.   40 40 SUP Hope Wilson 3 3.0
4.   34 34 SUP Andrea Kostanecki 4 4.0
5.   38 38 SUP Michelle Robinson 5 5.0
6.   33 33 SUP Heather Robins 6 6.0
7.   50 50 SUP Julie Killian 7 7.0
8.   29 29 SUP Karen Dore 8 8.0
9.   22 22 SUP Natasha Cholerton-Brown 9 9.0
10.   58 58 SUP Carina Colon 10 10.0
11.   62 62 Rosemary Horvath 11 11.0
12.   19 19 SUP Elise Napack 12 12.0
13.   48 48 SUP Greetchen Avendano 13 13.0
14.   32 32 SUP Whitney Schwarz 14 14.0
15.   42 42 SUP Stephanie Hoover 15 15.0
16.   60 60 Margot Stephenson 16 16.0
 
Paddle-Mens and Womens SHORT Course Kayak
1.   15 15 kayak Kerri Olson 1 1.0
2.   03 03 kayak Ariel Eckstein 2 2.0
 
Paddle-Men, Women, Junior Paddle and Kayak MINI Course
1.   04 04 SUP Jill MacVicar 1 1.0
2.   01 01 SUP Christine Baron 2 2.0
3.   USA 64 64 Philip Semprevivo 3 3.0
4.   08 08 SUP Kassandra Souply 4 4.0
5.   36 36 SUP Robin Azer 5 5.0
 
 

Back to previous page
Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2020