2010 Breakwater Irregulars - Summer Series
Preliminary Cumulative Results
Select to view a specific Class:
All Classes
Class
Class Five
Class Four
Class Three
Class Two
Sail Number
Yacht Name
Yacht Design
Owner/Skipper
Race
1
Race
2
Race
3
Race
4
Race
5
Race
6
Race
7
Race
8
Total
BI Summer Series Racing
PHRF Division
Class
1.
USA 1201
After Midnight
Tripp 41
Steve & Heidi Benjamin
3
/
DNC
3
/
DNC
3
/
DNC
2
3
/
DNC
3
/
DNC
3
/
DNC
1
21.0
2.
USA 1200
High Noon
Tripp 41
Steve & Heidi Benjamin
3
/
DNC
3
/
DNC
3
/
DNC
1
3
/
DNC
3
/
DNC
3
/
DNC
2
21.0
Class Two
1.
USA 31
Raven
Farr 30
Gino Bottino
2
2
1
1
2
2
1
2
13.0
2.
USA 51102
Soulmate
J 120
Joe Healey
4
4
5
3
5
1
4
3
29.0
3.
USA 52418
Joyride
J 109
Greg Imbruce
1
11
/
DNC
2
5
6
5
5
/
Protest
4
39.0
4.
163
Rhiannon
J 109
Chris Nicholls
3
11
/
DNC
11
/
DNC
6
3
3
2
5
44.0
5.
USA 51072
Troubador
Express 37
Ryan Malloy
5
11
/
DNC
4
11
/
DNC
11
/
DNS
4
5
1
52.0
6.
USA 39506
Coyote
Farr 395
Bill Clemens
11
/
DNC
3
3
2
1
11
/
DNC
11
/
DNC
11
/
DNC
53.0
7.
USA 75
No Escape
J 120
John Barry
6
/
Protest
1
7
11
/
DNC
4
11
/
DNC
6
/
Protest
11
/
DNC
57.0
8.
USA 50807
M-Squared
J 120
Charlie/Bill Mack
11
/
DNC
5
6
4
7
11
/
DNC
3
11
/
DNC
58.0
9.
USA 39515
Elan
Farr 395
Kent Holden
7
11
/
DNF
8
8
11
/
DNC
6
11
/
DNF
11
/
DNC
73.0
10.
USA 39538
Redemption
Farr 395
David Goldstone
11
/
DNC
11
/
DNC
9
7
11
/
DNC
7
11
/
DNC
11
/
DNC
78.0
Class Three
1.
USA 33675
Black & Blue
Soverel 33
Dave Schmidt
1
1
1
4
9
/
DNC
2
1
1
20.0
2.
USA 42767
Mischief
Soverel 33
Thomas Griffin
3
3
3
5
3
5
3
4
29.0
3.
USA 14545
Pegasus
Tartan 41
Austin Royle
2
4
6
9
/
DNF
1
6
2
3
33.0
4.
USA 227
Quinjara
J 105
Bryan Murphy
9
/
DNC
9
/
DNC
5
2
4
4
4
2
39.0
5.
USA 93206
Mischief
Beneteau First 36.7
Robert Raczkowski
9
/
DNC
9
/
DNC
8
3
2
3
6
5
45.0
6.
USA 51331
Oops!
Quest 33
Alec Rapaport
9
/
DNC
9
/
DNC
2
1
9
/
DNC
1
9
/
DNC
9
/
DNC
49.0
7.
USA 53333
Gringo
Pearson 37
Michael McGuire
9
/
DNC
2
4
9
/
DNC
5
9
/
DNC
5
9
/
DNC
52.0
8.
USA 52316
Red Sky
Beneteau First 36.7
Adam Thier
9
/
DNC
9
/
DNC
7
9
/
DNC
9
/
DNC
9
/
DNS
9
/
DNC
9
/
DNC
70.0
Class Four
1.
USA 135
Navis Bona
J 27
Chris Hynes
6
/
DNS
2
2
1
1
2
1
2
17.0
2.
USA 22571
Letting Go
Baltic 37
Arthur Rich
1
1
1
6
/
DNC
6
/
DNC
4
/
RAF
3
1
23.0
3.
USA 51694
Tenacity III
Hunter 466
Peter Gould
3
/
Protest
6
/
DNF
3
6
/
DNC
6
/
DNC
1
2
3
30.0
4.
USA 32410
Bouree
J 30
Doug Abel
2
3
6
/
DNC
6
/
DNC
6
/
DNC
6
/
DNC
6
/
DNC
6
/
DNC
41.0
5.
USA 20764
Indian
C&C 33
Jamie Perkins
6
/
DNC
6
/
DNC
6
/
DNC
6
/
DNC
6
/
DNC
6
/
DNC
6
/
DNC
6
/
DNC
48.0
Class Five
1.
USA 89
Veronica
Islander Bahama 30
Ed Tella
1
2
6
/
DNC
1
1
1
2
6
/
DNC
20.0
2.
USA 696
Windrush
C&C 27
Joe Citarella
6
/
DNC
1
2
6
/
DNF
2
6
/
DNF
1
6
/
DNC
30.0
3.
USA 41830
Arion
Tartan 31
Bill Vellante
6
/
DNC
6
/
DNC
1
2
6
/
DNC
2
6
/
DNC
6
/
DNC
35.0
4.
USA S 38
Chasseur-NS
Sabre 38
Sandy McLane
2
3
6
/
DNS
6
/
DNC
6
/
DNC
6
/
DNF
6
/
DNC
1
36.0
5.
USA 53535
First Tracks-NS
Beneteau 25
Neil Siegel
6
/
DNC
6
/
DNC
6
/
DNC
6
/
DNC
6
/
DNC
6
/
DNC
6
/
DNC
6
/
DNC
48.0
Back to previous page
Main Menu
Copyright ©
North Technology Group LLC
2000-2024
Terms & Conditions
•
Privacy_Policy