54th Annual Gasparilla Regatta
Final Cumulative Results
Select to view a specific Class:
All Classes
Class 1: PHRF - Doublehanded
Class 2: PHRF - Mother Load
PHRF - Cruising Non-Spinnaker
PHRF - Non-Spinnaker
PHRF - Racer/Cruiser
PHRF - Spinnaker
Sail Number
Yacht Name
Yacht Design
Owner/Skipper
Race
1
Race
2
Race
3
Race
4
Race
5
Race
6
Race
7
Total
Annual Gasparilla Regatta Racing
One Design Division
PHRF - Cruising Non-Spinnaker
1.
4951
First Wind (S)
CSY 44
Art Cupps
1
1.0
2.
667
Bodacious (S)
Hunter 340
Greg Johnson
2
2.0
3.
201
Synergy/Guppie (S)
Catalina 320
Herbert Wittnebert
3
3.0
4.
482
Geodesic 2
Endeavour
Andrew Tucker
4
4.0
5.
155
TRIUMPH
Catalina 350
Bill Cullen
5
5.0
6.
USA
Magic Dragon
Motor Sailer
Anthony Johnson
6
6.0
7.
21
II Easy
Catalina 387
Dean Truesdell
7
7.0
8.
14
Miss Rita
Ranger
Carl Mcpeak
8
8.0
9.
248
Gasconade
Spindrift
Lyda Brown
9
9.0
10.
usa 13175
MaryBs (S)
Catalina 22
joe benkel
10
10.0
11.
H100
Another Road
Heritage West Indies
Tim Ruman
11
11.0
12.
501
Wind Dancer
Catalina 36 TM
Gary Spainhour
15
/
DNC
15.0
13.
425
After You
Mark II
John Gardner
15
/
DNC
15.0
14.
USA 6058
Dulcinea
Catalina 27
Clay Morris
15
/
DNC
15.0
Class 2: PHRF - Mother Load
1.
USA 69
Wildfire
MK II
Len Berkstresser
1
1.0
2.
311
Stargazer
Cal 2-27
Raymond Dupuis
2
2.0
3.
283
Komus
Morgan 24
Rusty Shenk
3
3.0
4.
184
Yes Dear
Beneteau 423
George Haynie
4
4.0
5.
67
Moku Kai
Southern Cross
Deborah Doyle
5
5.0
6.
986
Penny Luffer
O'Day
Penny Bartenstein
6
6.0
7.
3432
Chels-A-Bella
Catalina 30
Ron DaSilva
7
7.0
8.
3626
Gris Gris
Sabre 362
John Hickenlooper
8
8.0
9.
h 280
Mac 16
Hunter 28
Bob Varney
9
9.0
10.
202
Makai
Beneteau Oceanis 331
Chris Eggert
10
10.0
11.
314
FlagShip
J405
Michael Cronin
11
11.0
12.
na
EAGLE
Seaward 32s
Robert Snowflack
12
12.0
13.
2086
still SOFA KING
Morgan CC
robi robinson
13
13.0
14.
824
PATCHEZ
San Juan 21
Michael Sheridan
15
/
DNC
15.0
PHRF Division
PHRF - Spinnaker
1.
154
Ragged Edge
J 24
Dan Kresge
1
1
1
3.0
2.
USA 855
Delirium
J 22
Ship 185
2
2
3
7.0
3.
Usa 23556
Therapy
J 30
Rene Ben-Avraham
3
3
2
8.0
PHRF - Non-Spinnaker
1.
11660
Shrew
Creekmore
Geno Dinisio
2
1
2
5.0
2.
40387
Apollo Breeze
S2 7.9
Robert McChesney
1
5
1
7.0
3.
132
Slippery When Wet
San Juan
Edwin Plotts
3
3
3
9.0
4.
460
CLAIM WEEKS
ERICSON
DARIN O'NEAL
5
2
4
11.0
5.
USA 74
Copesetic
S2 6.9
Ship 185
4
4
5
13.0
6.
48
Lowetide
Tartan 26
Anastasia Bryant
6
6
6
18.0
PHRF - Racer/Cruiser
1.
19
Tigress
Abbott 33
Ed Peters
1
1.0
2.
USA 43620
Wing It
Irwin 39 Citation CB
Mike & Lesa Doyle
2
2.0
3.
Usa 356
Shibumi
J30
John Mrva
3
3.0
4.
USA 83242
Tampa Girl
J 120
Bill Terry
4
4.0
5.
618
Ghostwind
Santa Cruz
John Towne
6
/
DNF
6.0
Class 1: PHRF - Doublehanded
1.
15724
Pilgrim
Pearson 30
Kent Bailey
1
1.0
2.
3
Syncronicity
Tartan 34C
Nicholas Lavelle
2
2.0
Back to previous page
Main Menu
Copyright ©
North Technology Group LLC
2000-2024
Terms & Conditions
•
Privacy_Policy