2013 Grenada Sailing Week
Preliminary Cumulative Results
Select to view a specific Class:
All Classes
CSA Cruising 1
CSA Cruising 2
CSA Racing
Fun Fleet
Sail Number
Yacht Name
Yacht Design
Owner/Skipper
Race
1
Race
2
Race
3
Race
4
Race
5
Race
6
Race
7
Race
8
Race
9
Race
10
Total
Grenada Sailing Week Racing
CSA Division
CSA Racing
1.
GBR 9419T
Slippery
RP
Peter Peake
1
2
2
4
3
2
3
3
1
1
22.0
2.
ANT 104
Lost Horizon
J 122
James Dobbs
4
4
1
2
2
1
1
2
4
2
23.0
3.
GRN 2005
Category 5
Hobie 33
Richard Szyjan
2
3
3
3
1
3
2
1
2
3
23.0
4.
TRI 3
Enzyme
Henderson 35
Paul Solomon
3
1
4
5
4
4
4
5
5
4
39.0
5.
LCA 40917
The IGY Xfactor
X 99
George Bevan
6
6
6
1
5
5
6
4
3
5
47.0
6.
BAR 105
Whistler
J 105
Peter Lewis
5
5
5
6
6
6
5
6
6
6
56.0
CSA Cruising 1
1.
TRI 547
Jaguar
Frers 43
Peter Morris
1
1
1
1
2
1
1
1
1
2
12.0
2.
BAR 10
Rapajam
Beneteau 53
Ralph Lancelot Johnson
2
2
2
2
1
2
2
2
2
1
18.0
3.
USA 52783
Eagles' Wings
J 125
Hal Slentz-Whalen
5
4
4
4
4
3
3
3
3
3
36.0
4.
GRN 01
Tanga Langa
Beneteau 47.7
Richard Jerrom
3
6
/
DNF
6
/
DNS
3
3
6
/
DNC
6
/
DNC
6
/
DNC
6
/
DNC
6
/
DNC
51.0
5.
001
Blanquilla
Swan 53
Dieter Burkhalter
4
3
3
6
/
DNC
6
/
DNC
6
/
DNC
6
/
DNC
6
/
DNC
6
/
DNC
6
/
DNC
52.0
CSA Cruising 2
1.
GRN 4167
Island Water World / Die Hard
J 24
Robbie Yearwood
2
3
2
2
2
2
1
4
1
1
20.0
2.
AUT OE24
Rasmus
Swan 43
Dieter Huppenkothen
1
1
1
8
/
SCP
1
3
5
2
3
3
28.0
3.
LCA 2271
Loose Cannon
J 24
Edgar Roe
3
2
3
1
5
5
14
/
DSQ
1
2
6
42.0
4.
USA 00000
Bloody Mary
Hughes 38
Jerry Stewart
5
6
14
/
DNS
6
3
1
2
3
6
2
48.0
5.
GRN 2
Apero
Albin Stratus 36
Jason Fletcher
7
7
4
3
4
4
4
6
7
8
54.0
6.
USA
Done Talkin
Hunter Legend
Chris Robertson
4
14
/
SCP
5
7
6
6
7
7
4
4
64.0
7.
GBR 1007L
Diamonds are Forever
Elan 37
Annie O'Sullivan
12
9
6
5
7
9
3
5
8
5
69.0
8.
CRI CKET
Cricket
Beneteau First 35
Sandy Mair
9
5
8
9
10
7
6
9
10
7
80.0
9.
GBR K4261T
Tulaichean II
Beneteau 38
Mike Bingley
6
4
7
14
/
DSQ
9
8
8
10
5
10
81.0
10.
1
Savvy
Petite Martinique Sloop
Danny Donelan
8
13
11
8
8
10
9
11
12
12
102.0
11.
GRN
Dione
Nautiber Dione 98
Rene Froehlich
10
8
10
10
12
11
11
12
9
9
102.0
12.
My Mistress
Bavaria 46
Robert Mills
11
11
9
11
11
12
10
8
11
11
105.0
13.
USA 43225
Adleme
Beneteau 432
Victor Cox
13
12
12
12
13
13
12
13
14
/
DNC
14
/
DNC
128.0
Fun Fleet
1.
NOR
RaVi
Oceanis 45
Harald Horjen
4
/
DNC
4
/
DNC
4
/
DNC
1
1
2
1
2
2
1
22.0
2.
GRN
X-Strato
Modified Laser Stratos
Mark Solomon
1
1
1
2
2
5
/
DNS
2
3
1
5
/
OCS
23.0
3.
USA
Patronus
Beneteau 473
Christopher Conway
5
/
DNC
5
/
DNC
5
/
DNC
5
/
DNC
5
/
DNC
1
3
1
3
2
35.0
4.
CAN 93284
Carpathia
Beneteau 473
Hughes Quintal
4
/
DNC
4
/
DNC
4
/
DNC
5
/
DNC
5
/
DNC
3
4
5
/
DNS
5
/
DNC
5
/
DNC
44.0
Back to previous page
Main Menu
Copyright ©
North Technology Group LLC
2000-2024
Terms & Conditions
•
Privacy_Policy