2013 SIYC Herreshoff 12 Foot Class Series
Preliminary Results Race 14

Select to view a specific Class results:   
Bow Sail Number Yacht Name Yacht Design Owner/Skipper Status Rating Finish Time Elapsed Time Corrected Time Class Fleet
SIYC Regatta Series Racing
One Design Division
Herreshoff 12 Foot
1   USA 97 Hulabor II H 12.5 Larry Landry         1
2   USA 256 Lulu Belle Ellen and Dennis Clark         2
3   USA 505 Wonderful Tonight Whitney and Ted McCarthy         3
4   USA 216 Nebraska Peter and Kathy Dinkel         4
5   USA 205 Kona Carol and Chuck Tiernan         5
6   USA 71 Doughdish Harry and Peg DiOrio         6
7   USA 50 Bay Bird Jim Pugh         7
8   USA 454 III III III Dona Bergin         8
9   USA 516 Puffin Charles and Lisa Modica         9
10   USA 348 Hot Tub Chip Luddecke         10
11   USA 626 Scallop Sioban Hodkinson         11
12   USA 105 Blown Away Larry Davis         12
13   USA 469 Andante Joy and Ed Bausman         13
14   USA 493 Fifty Fifty Karen and Rebecca Lind and Northey         14
15   USA 199 Rose Wolf/Mills         15
16   USA 571 Tip Not David Ruby         16
17   USA 422 Stardust Mike Rouzee         17
18   USA 302 Splash William and Debra Staehle and Dowd         18
19   USA 435 C-Toy Holly and Jeff Bresnahan         19
20   USA 22 Zephyr John Bennet         20
21   USA 217 Lonestar Mimi and Stephen Houston         21
22   USA 355 Yume Iqbal Mamdani         22
23   USA 491 Patience Liana and John Slater         23
24   USA 816 Spray Bruce Brewer DNC         24  
25   USA 253 Afternoon Delight Patti Schram DNC         24  
26   USA 601 Moo Angus Macaulay DNC         24  
27   USA 610 Buzzard Bay Brooks Hamblett DNC         24  
28   USA 474 Trio Susan, Alice, and Susan Ciaccio, Goldman, and Hine DNC         24  
29   USA 409 Magic Moment Diane Bailey DNC         24  
30 297   USA 297 Restless John Ricketson DNC         24  
31   USA 538 Chow Chow Davie/Hormis Seymour DNC         24  
 

Back to previous page
Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2019