2024 Verve Cup Inshore Regatta and T10 North Americans
Preliminary Results Race 4
Select to view a specific Class results:
All Classes
Colgate 26
Etchells
ILCA 6
ILCA 7
J/24
J/70
J/88
Melges 15
Shields
Sonar- CYC Provided Boats
T10 North Americans
Racing Circle
Division
Class
Starting Date
Starting Time
Distance
Wind
Blue Circle
One Design
T10 North Americans
23/Aug/2024
11:00 AM
4.8 NM
9 Kts
Bow
Sail Number
Yacht Name
Yacht Design
Owner/Skipper
Status
Rating
Finish Time
Elapsed Time
Corrected Time
Class
Fleet
Blue Circle Racing
One Design Division
T10 North Americans
1
16
USA 342
NUTS
(Corinthian)
T-10
Heidi Backus Riddle
1
2
20
USA 343
Team Iball
T-10
Scott Irwin
2
3
10
USA 376
Hooligan: Flat Stanley Racing
T-10
Trey Sheehan
3
4
13
USA 40433
Meat
T-10
Edward Mui, Craig Roehl
4
5
22
217
Two Trailer Park Girls
T-10
Adam Prettyman
5
6
09
usa 356
Greyhound
(Corinthian)
t10
Thomas Kane
6
7
02
USA 26300
Winnebago
LS10
John Dybas, Tim Rathbun, Liisa Thomas
7
8
07
USA 30475
Erica
(Corinthian)
T10
Brian Kaczor
8
9
01
USA 295
Proper Villain
(Corinthian)
T-10
Greg Kinney - Nick Ward
9
10
05
USA 33
Cracker
(Corinthian)
T-10
Steve Sackett
10
11
23
USA 26317
Witch-Craft
(Corinthian)
T10
Nate & Carrie Webb
11
12
08
USA 31541
Glider
(Corinthian)
T-10
Tom Font/John Font/ Bruce Lamotte
12
13
14
USA 411
Minister
LS 10
Blane & Cindy Boynton
13
14
21
USA 402
Thunderbolt
(Corinthian)
LS 10
Steve Karstrand
14
15
04
26316
Bud
(Corinthian)
T10
Joe Kestler
15
16
12
USA 412
M*A*S*H
LS 10/T10
Ron Kallen
16
17
11
USA 348
KAZE (that’s Ka-Zeh)
(Corinthian)
T-10
Darren and Kristina Beck
17
18
24
410
YAHOO
LS 10
Vince Camarda
18
19
19
30131
sisu
tartan 10
jeff wittenberg
19
20
06
USA 124
El Toro
(Corinthian)
T-10
Jovan Brankov
20
21
15
USA 311
Mutiny
(Corinthian)
T10
John Schellenbach
21
22
18
USA 32319
Perspicacity
(Corinthian)
T-10
Robert Cohen
22
23
17
345
Out of the Blue
(Corinthian)
T-10
George Jackowiec
23
24
03
USA 40326
American Dream
(Corinthian)
T-10
David Rainish
24
2024 Verve Cup Inshore Regatta and T10 North Americans
Corinthian Teams - Preliminary Results Race 4
Bow
Sail Number
Yacht Name
Yacht Design
Owner/Skipper
Status
Rating
Finish Time
Elapsed Time
Corrected Time
Class
Fleet
Blue Circle Racing
One Design Division
T10 North Americans
1
16
USA 342
NUTS
T-10
Heidi Backus Riddle
1
2
09
usa 356
Greyhound
t10
Thomas Kane
6
3
07
USA 30475
Erica
T10
Brian Kaczor
8
4
01
USA 295
Proper Villain
T-10
Greg Kinney - Nick Ward
9
5
05
USA 33
Cracker
T-10
Steve Sackett
10
6
23
USA 26317
Witch-Craft
T10
Nate & Carrie Webb
11
7
08
USA 31541
Glider
T-10
Tom Font/John Font/ Bruce Lamotte
12
8
21
USA 402
Thunderbolt
LS 10
Steve Karstrand
14
9
04
26316
Bud
T10
Joe Kestler
15
10
11
USA 348
KAZE (that’s Ka-Zeh)
T-10
Darren and Kristina Beck
17
11
06
USA 124
El Toro
T-10
Jovan Brankov
20
12
15
USA 311
Mutiny
T10
John Schellenbach
21
13
18
USA 32319
Perspicacity
T-10
Robert Cohen
22
14
17
345
Out of the Blue
T-10
George Jackowiec
23
15
03
USA 40326
American Dream
T-10
David Rainish
24
2024 Verve Cup Inshore Regatta and T10 North Americans
Sub-Class Scoring - Preliminary Results Race 4
Back to previous page
Main Menu
Copyright ©
North Technology Group LLC
2000-2024
Terms & Conditions
•
Privacy_Policy