2024 Verve Cup Inshore Regatta and T10 North Americans
Preliminary Results Race 5
Select to view a specific Class results:
All Classes
Colgate 26
Etchells
ILCA 6
ILCA 7
J/24
J/70
J/88
Melges 15
Shields
Sonar- CYC Provided Boats
T10 North Americans
Racing Circle
Division
Class
Starting Date
Starting Time
Distance
Wind
Blue Circle
One Design
T10 North Americans
23/Aug/2024
01:05 PM
5.2 NM
9 Kts
Bow
Sail Number
Yacht Name
Yacht Design
Owner/Skipper
Status
Rating
Finish Time
Elapsed Time
Corrected Time
Class
Fleet
Blue Circle Racing
One Design Division
T10 North Americans
1
10
USA 376
Hooligan: Flat Stanley Racing
T-10
Trey Sheehan
1
2
20
USA 343
Team Iball
T-10
Scott Irwin
2
3
07
USA 30475
Erica
(Corinthian)
T10
Brian Kaczor
3
4
22
217
Two Trailer Park Girls
T-10
Adam Prettyman
4
5
05
USA 33
Cracker
(Corinthian)
T-10
Steve Sackett
5
6
13
USA 40433
Meat
T-10
Edward Mui, Craig Roehl
6
7
16
USA 342
NUTS
(Corinthian)
T-10
Heidi Backus Riddle
7
8
02
USA 26300
Winnebago
LS10
John Dybas, Tim Rathbun, Liisa Thomas
8
9
09
usa 356
Greyhound
(Corinthian)
t10
Thomas Kane
9
10
12
USA 412
M*A*S*H
LS 10/T10
Ron Kallen
10
11
24
410
YAHOO
LS 10
Vince Camarda
11
12
15
USA 311
Mutiny
(Corinthian)
T10
John Schellenbach
12
13
14
USA 411
Minister
LS 10
Blane & Cindy Boynton
13
14
01
USA 295
Proper Villain
(Corinthian)
T-10
Greg Kinney - Nick Ward
14
15
21
USA 402
Thunderbolt
(Corinthian)
LS 10
Steve Karstrand
15
16
19
30131
sisu
tartan 10
jeff wittenberg
16
17
11
USA 348
KAZE (that’s Ka-Zeh)
(Corinthian)
T-10
Darren and Kristina Beck
17
18
06
USA 124
El Toro
(Corinthian)
T-10
Jovan Brankov
18
19
04
26316
Bud
(Corinthian)
T10
Joe Kestler
19
20
18
USA 32319
Perspicacity
(Corinthian)
T-10
Robert Cohen
20
21
23
USA 26317
Witch-Craft
(Corinthian)
T10
Nate & Carrie Webb
21
22
17
345
Out of the Blue
(Corinthian)
T-10
George Jackowiec
22
23
03
USA 40326
American Dream
(Corinthian)
T-10
David Rainish
23
24
08
USA 31541
Glider
(Corinthian)
T-10
Tom Font/John Font/ Bruce Lamotte
DSQ
25
2024 Verve Cup Inshore Regatta and T10 North Americans
Corinthian Teams - Preliminary Results Race 5
Bow
Sail Number
Yacht Name
Yacht Design
Owner/Skipper
Status
Rating
Finish Time
Elapsed Time
Corrected Time
Class
Fleet
Blue Circle Racing
One Design Division
T10 North Americans
1
07
USA 30475
Erica
T10
Brian Kaczor
3
2
05
USA 33
Cracker
T-10
Steve Sackett
5
3
16
USA 342
NUTS
T-10
Heidi Backus Riddle
7
4
09
usa 356
Greyhound
t10
Thomas Kane
9
5
15
USA 311
Mutiny
T10
John Schellenbach
12
6
01
USA 295
Proper Villain
T-10
Greg Kinney - Nick Ward
14
7
21
USA 402
Thunderbolt
LS 10
Steve Karstrand
15
8
11
USA 348
KAZE (that’s Ka-Zeh)
T-10
Darren and Kristina Beck
17
9
06
USA 124
El Toro
T-10
Jovan Brankov
18
10
04
26316
Bud
T10
Joe Kestler
19
11
18
USA 32319
Perspicacity
T-10
Robert Cohen
20
12
23
USA 26317
Witch-Craft
T10
Nate & Carrie Webb
21
13
17
345
Out of the Blue
T-10
George Jackowiec
22
14
03
USA 40326
American Dream
T-10
David Rainish
23
15
08
USA 31541
Glider
T-10
Tom Font/John Font/ Bruce Lamotte
DSQ
25
2024 Verve Cup Inshore Regatta and T10 North Americans
Sub-Class Scoring - Preliminary Results Race 5
Back to previous page
Main Menu
Copyright ©
North Technology Group LLC
2000-2024
Terms & Conditions
•
Privacy_Policy