2024 Verve Cup Inshore Regatta and T10 North Americans
Preliminary Results Race 6
Select to view a specific Class results:
All Classes
Colgate 26
Etchells
ILCA 6
ILCA 7
J/24
J/70
J/88
Melges 15
Shields
Sonar- CYC Provided Boats
T10 North Americans
Racing Circle
Division
Class
Starting Date
Starting Time
Distance
Wind
Blue Circle
One Design
T10 North Americans
23/Aug/2024
02:56 PM
5.2 NM
13 Kts
Bow
Sail Number
Yacht Name
Yacht Design
Owner/Skipper
Status
Rating
Finish Time
Elapsed Time
Corrected Time
Class
Fleet
Blue Circle Racing
One Design Division
T10 North Americans
1
22
217
Two Trailer Park Girls
T-10
Adam Prettyman
1
2
10
USA 376
Hooligan: Flat Stanley Racing
T-10
Trey Sheehan
2
3
07
USA 30475
Erica
(Corinthian)
T10
Brian Kaczor
3
4
20
USA 343
Team Iball
T-10
Scott Irwin
4
5
01
USA 295
Proper Villain
(Corinthian)
T-10
Greg Kinney - Nick Ward
5
6
16
USA 342
NUTS
(Corinthian)
T-10
Heidi Backus Riddle
6
7
09
usa 356
Greyhound
(Corinthian)
t10
Thomas Kane
7
8
13
USA 40433
Meat
T-10
Edward Mui, Craig Roehl
8
9
02
USA 26300
Winnebago
LS10
John Dybas, Tim Rathbun, Liisa Thomas
9
10
05
USA 33
Cracker
(Corinthian)
T-10
Steve Sackett
10
11
12
USA 412
M*A*S*H
LS 10/T10
Ron Kallen
11
12
14
USA 411
Minister
LS 10
Blane & Cindy Boynton
12
13
19
30131
sisu
tartan 10
jeff wittenberg
13
14
24
410
YAHOO
LS 10
Vince Camarda
14
15
04
26316
Bud
(Corinthian)
T10
Joe Kestler
15
16
11
USA 348
KAZE (that’s Ka-Zeh)
(Corinthian)
T-10
Darren and Kristina Beck
16
17
08
USA 31541
Glider
(Corinthian)
T-10
Tom Font/John Font/ Bruce Lamotte
17
18
15
USA 311
Mutiny
(Corinthian)
T10
John Schellenbach
18
19
21
USA 402
Thunderbolt
(Corinthian)
LS 10
Steve Karstrand
19
20
23
USA 26317
Witch-Craft
(Corinthian)
T10
Nate & Carrie Webb
20
21
06
USA 124
El Toro
(Corinthian)
T-10
Jovan Brankov
21
22
18
USA 32319
Perspicacity
(Corinthian)
T-10
Robert Cohen
22
23
17
345
Out of the Blue
(Corinthian)
T-10
George Jackowiec
23
24
03
USA 40326
American Dream
(Corinthian)
T-10
David Rainish
24
2024 Verve Cup Inshore Regatta and T10 North Americans
Corinthian Teams - Preliminary Results Race 6
Bow
Sail Number
Yacht Name
Yacht Design
Owner/Skipper
Status
Rating
Finish Time
Elapsed Time
Corrected Time
Class
Fleet
Blue Circle Racing
One Design Division
T10 North Americans
1
07
USA 30475
Erica
T10
Brian Kaczor
3
2
01
USA 295
Proper Villain
T-10
Greg Kinney - Nick Ward
5
3
16
USA 342
NUTS
T-10
Heidi Backus Riddle
6
4
09
usa 356
Greyhound
t10
Thomas Kane
7
5
05
USA 33
Cracker
T-10
Steve Sackett
10
6
04
26316
Bud
T10
Joe Kestler
15
7
11
USA 348
KAZE (that’s Ka-Zeh)
T-10
Darren and Kristina Beck
16
8
08
USA 31541
Glider
T-10
Tom Font/John Font/ Bruce Lamotte
17
9
15
USA 311
Mutiny
T10
John Schellenbach
18
10
21
USA 402
Thunderbolt
LS 10
Steve Karstrand
19
11
23
USA 26317
Witch-Craft
T10
Nate & Carrie Webb
20
12
06
USA 124
El Toro
T-10
Jovan Brankov
21
13
18
USA 32319
Perspicacity
T-10
Robert Cohen
22
14
17
345
Out of the Blue
T-10
George Jackowiec
23
15
03
USA 40326
American Dream
T-10
David Rainish
24
2024 Verve Cup Inshore Regatta and T10 North Americans
Sub-Class Scoring - Preliminary Results Race 6
Back to previous page
Main Menu
Copyright ©
North Technology Group LLC
2000-2024
Terms & Conditions
•
Privacy_Policy