2017 Chicago Junior Race Week
Preliminary Results Race 7

Select to view a specific Class results:   
Sail Number Yacht Name Yacht Design Owner/Skipper Status Rating Finish Time Elapsed Time Corrected Time Class Fleet
CYC Circle Racing
One Design Division
420
1   USA 1738 Club Boat 420 Sam Childers       1
2   2234 Quick Silver 420 Emerson Wright       2
3   4 Boatprah 420 Anne Ahern       3
4   N/A Rubber Ducky 420 Wyatt Harley DNC       5  
 
Club 420
1   7834 LIT C420 Robert Hunter       1
2   7832 CYC C420 Chris Sharpless       2
3   7831 c420 c420 Marleigh Belsley       3
4   USA 5 none C420 Trevor Davis       4
5   USA 8131 Scott said B. Wild c420 Seamus Scott       5
6   8130 L and M C420 Luke Hosek       6
7   USA 7574 Sail #7574 C420 Caroline Sandoval       7
8   USA 8064 USA 8064 C420 William Cornell       8
9   CYC 7830 CYC 420 C420 Rider Odom       9
10   6818 NA club 420 Katherine Connolly       10
11   7702 7702 c420 Elijah Goldman       11
12   6820 6820 420 Liam McClimans       12
13   USA 2558 Dat Aft C420 Willem Flaugher       13
14   5846 5846 C420 Dillon Hollingsworth       14
15   9 J & A C420 Joe Goodzey       15
16   7833 CYC C420 Lolly Vasilion DNC       23  
17   9999 Club 420 C420 Lily wojcik DNC       23  
18   7841 Double E C420 Emily Gildea DNC       23  
19   6258 S & L 420 Spencer Glickson DNC       23  
20   JG 15 Unknown 420 Paul Staley DNC       23  
21   Unknown Unknown 420 Frances Depke DNC       23  
22   JG 13 n/a C420 Brody Schwartz DNC       23  
 
Laser Radial
1   USA 172997 none Laser Claire Considine       1
2   USA 1 Laser Laser rishab Nayar       2
3   201273 201273 Laser Radial Owen Patterson       3
4   USA 7 Hispaniola Laser Emmett Nevel       4
5   USA 212232 212232 Laser Radial Leif Sigmond       5
6   133752 Laser Laser Radial Max Koziarski       6
7   USA 166077 Granuaille Laser Steven Foote DNC       9  
8   5149 none laser Casey Gignac DNC       9  
 
 

Back to previous page
Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2017