2019 Laser District 8 Grand Prix
Final Results Race 7

Select to view a specific Class results:   
Sail Number Yacht Name Yacht Design Owner/Skipper Status Rating Finish Time Elapsed Time Corrected Time Class Fleet
District 8 Grand Prix Racing
One Design Division
Laser
1   177667 Laser Laser Carrter Pearce       1
2   177687 Laser Laser Carrson Pearce       2
3   204410 Laser Laser Luke Welker       3
4   USA 211640 USA 211640 Laser Lindsay Hewitt       4
5   Usa 189788 Na Laser Matt Doherty       5
6   194505 Laser Laser Eric Reitinger       6
7   165049 Laser Laser Tommy Green       7
8   205472 Mighty Mouse Laser Lawrence Mcgrath       8
9   177156 177156 Laser Robert Terry       9
10   186504 Laser Laser Sam Parsons       10
11   212116 Born Free Laser Bill Dickey       11
12   162020 Laser Laser Ted Cremer       12
13   173703 Laser Laser Dan Desmond       13
14   172101 172101 Laser Bill Heintz       14
15   172963 Chaos - As Order Yet Undefined Laser Andrew Ness       15
16   199560 Orange Teror Laser Frank Seckler DNS       18  
17   209073 Shogun Laser Britt Hughes UFD       18  
 
Laser Radial
1   215021 none Laser Radial Matthew Wallace       1
2   JPN 188886 Ryosuke Sakai Laser Radial Ryosuke Sakai       2
3   USA 215017 215017 Laser Radial Grace Austin       3
4   211514 laser Laser Radial Amnon Gitelson       4
5   211639 Laser Laser Radial Griffin Sisk       5
6   105813 na Laser Radial Rudolph Ratsep       6
7   USA 213422 USA 213422 Laser Radial John McGrane       7
8   185840 185840 Laser Radial Jarred Hosking       8
9   205445 Laser Laser Radial Natalya Gontcharova       9
10   187879 Laser Laser Radial Lauren Bednarz-Scott       10
11   215955 Yana Laser radial Yana Prakhina       11
12   187297 Damfino Laser Radial Dylan Blaschuk       12
13   170139 Salsa Verde Laser Radial Andrew Loeffel DNF       14  
 

2019 Laser District 8 Grand Prix
Sub-Class Scoring - Final Results Race 7

Sail Number Yacht Name Yacht Design Owner/Skipper Status Rating Finish Time Elapsed Time Corrected Time Class Fleet
District 8 Grand Prix Racing
One Design Division
Laser (Apprentice)
1   173703 Laser Laser Dan Desmond       13
 
 
Laser (Apprentice Master)
1   194505 Laser Laser Eric Reitinger       6
 
 
Laser (Exalted Grand Master)
1   USA 211640 USA 211640 Laser Lindsay Hewitt       4
 
 
Laser (Grand Master)
1   Usa 189788 Na Laser Matt Doherty       5
2   177156 177156 Laser Robert Terry       9
3   162020 Laser Laser Ted Cremer       12
4   172101 172101 Laser Bill Heintz       14
5   172963 Chaos - As Order Yet Undefined Laser Andrew Ness       15
6   199560 Orange Teror Laser Frank Seckler DNS       18  
7   209073 Shogun Laser Britt Hughes UFD       18
 
 
Laser (Masters)
1   205472 Mighty Mouse Laser Lawrence Mcgrath       8
2   212116 Born Free Laser Bill Dickey       11
 
 
Laser (Open)
1   177667 Laser Laser Carrter Pearce       1
2   177687 Laser Laser Carrson Pearce       2
3   204410 Laser Laser Luke Welker       3
4   165049 Laser Laser Tommy Green       7
5   186504 Laser Laser Sam Parsons       10
 
 
Laser Radial (Grand Master)
1   211514 laser Laser Radial Amnon Gitelson       4
2   105813 na Laser Radial Rudolph Ratsep       6
3   USA 213422 USA 213422 Laser Radial John McGrane       7
 
 
Laser Radial (Masters)
1   JPN 188886 Ryosuke Sakai Laser Radial Ryosuke Sakai       2
2   205445 Laser Laser Radial Natalya Gontcharova       9
 
 
Laser Radial (Open)
1   USA 215017 215017 Laser Radial Grace Austin       3
2   187879 Laser Laser Radial Lauren Bednarz-Scott       10
 
 
Laser Radial (Youth)
1   215021 none Laser Radial Matthew Wallace       1
2   211639 Laser Laser Radial Griffin Sisk       5
3   185840 185840 Laser Radial Jarred Hosking       8
4   215955 Yana Laser radial Yana Prakhina       11
5   187297 Damfino Laser Radial Dylan Blaschuk       12
6   170139 Salsa Verde Laser Radial Andrew Loeffel DNF       14  
 
 
 

Back to previous page
Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2019