2021 Gull Lake Yacht Club Summer Series
Preliminary Scratch Sheet

Class Specific Report:   
    Sail Number Yacht Name Skipper/Crew Yacht Club Home Port Yacht Type Length Rating

Racing Area: 1. Gull Lake - Wednesday Series
 Division: One Design 
   Star
   1.   USA 40 5050 Don Parfet / Craig / Lockerbie USA Star 22  
   2.   usa 8168 8168 Gregory Smith / Kelly Belco Gull Lake Yacht Club Hickory Corners, MI, USA Star 22
   3.   USA 8175 Babalina Jim Babel / Bill Hawk USA Star 22  
   4.   USA 7750 Barnstorm Dave Johnson / Tc Belco USA Star 22  
   5.   USA 4554 Be Hippy Jon VanderMolen / Mac Waldorf Gull Lake Yacht Club Richland, MI, USA Star 22
   6.   USA 8542 Dolce Vita Chris Uggen / John Klerk USA Star 22  
   7.   USA 7936 FredEx Fred Einspahr / Goeff Lindenberg Gull Lake YC Kalamazoo, MI, USA Star 21
   8.   USA 8542 La Dolce Vita Christopher Uggen / Jon Klerk Gull Lake Yacht Club Richland, MI, USA Star 22
   9.   USA 7935 Mike n Ike Michael Brundage / Mike USA Star 22  
   10.   USA 8170 Upgrade Scott Benson / Neal Benson Gull Lake Yacht Club Portage, MI, USA Star 22
   11.   USA 8401 Wolverine Don Parfet / Craig Lockerbie Gull Lake Richland, MI, USA Star 22
 
   J 22
   1.   USA 1577 Commadore Racing Bill English / Steve Parker / Joe Brogger Gull Lake Yacht Club HICKORY CORNERS, MI, USA J 22 22
   2.   USA 823 Crazy Horse Eric Messerly USA J 22 22  
   3.   USA 1565 Nora Sails Bill Sikkema / Nora Sikkema / Sarah Sikkema Gull Lake Hickory Corners, MI, USA J 22 22
   4.   USA 1565 NS Nora Sikkema USA J 22 22  
   5.   USA 1329 Timbuk22 Tim Knapper / Joni Knapper / Rick Wilson Gull Lake Yacht Club Richland, MI, USA J 22 22
 
 
Racing Area: 2. Gull Lake - Saturday Series
 Division: One Design 
   International 210
   1.   1332 Restricted Personnel Rick Kohl / Matt Kohl Gull Lake Yacht Club Battle Creek, MI, USA Flying Scot
   2.   461 Walker Fred Einspahr GLYC Kalamazoo, MI, USA Int’l 210 30
 
 

Back to previous page
Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2021