2022 Independence Cup
Final Scratch Sheet

Class Specific Report:   
    Sail Number Yacht Name Owner/Skipper Yacht Club Home Port Yacht Type Length Rating

Racing Area: Independence Cup
 Division: One Design 
   2.4mR (1 Person)
   1.   123 Emma (Championship) Zak Kordik JGASP Chicago, IL, USA 2.4mR 13
   2.   999 Enigma Johnny O'Donnell Transpacific Newport Beach, CA, USA 2.4mR 14
   3.   666 Gunter Rudy Trejo Charlotte Harbor Yacht Club / Jackson Park Yacht Club Punta Gorda, FL, USA 2.4 14
   4.   114 Gust (Championship) Chris Childers BAADS / Bay View Boat Club San Francisco, CA, USA 2.4mR 13
   5.   124 Perdita (Championship) Eli Workman Jubilee Yacht Club Southfield, MI, USA 2.4mR 14
   6.   186 Salty Bandit (Championship) John Seepe Charlotte Harbor Yacht Cub North Port, FL, USA 2.4mR 14ft
   7.   21 Spirit (Championship) Matt Koblenzer MCSC Fox point, Wisc, USA 2.4 mR 14
 
   Independence 20 (2 Person)
   1.   Bickham Donoray Bickham ShakeaLeg Cutler Bay, Fl, USA Independence 20 20
   2.   McAdoo chumbawamba (Championship) Shan McAdoo Sandy Bay Yacht Club Essex, MA, USA Independence 20 20
   3.   Murphy Independence 20 (Championship) Christopher Murphy James Island Yacht Club Charleston, SC, USA Independence 20 20
   4.   Everhart Independence20 (Championship) Bonnie Everhart JGASF Arlington Hts, IL, USA Independence20 20
 
   Sonar (3 Person)
   1.   783 Amy (Wind Whisperer) (Championship) Duane Farrar Community Boating of Boston Watertown, MA, USA Sonar 23
   2.   807 Amy Grace (Championship) gary pierce jgsf hebron, in, USA Sonar 11
   3.   784 Lily David Gaston Turningpoint Port Bolivar, TX, USA Sonar 23
   4.   782 Maggie (Championship) Dawn Hart NA Tampa, FL, USA Sonar 23
   5.   821 Nitemare (Championship) Bridget Bodo Judd Goldman Adaptive Sailing Program Chicago, IL, USA Sonar 23'
   6.   806 Rhoda (Championship) Patrick LoDuca JGASF Chicago, IL, USA Sonar 23ft
   7.   805 Shirley (Team Bravo Zulu USA 493) Walter Raineri South Beach Yacht Club San Francisco, CA, USA Sonar 23
 
 


2022 Independence Cup
Final - Sub-Class Scratch Sheet

    Sail Number Yacht Name Owner/Skipper Yacht Club Home Port Yacht Type Length Rating

Racing Area: Independence Cup
 Division: One Design  
     2.4mR (1 Person) - Championship
   1.   123 Emma Zak Kordik JGASP Chicago, IL, USA 2.4mR 13
   2.   114 Gust Chris Childers BAADS / Bay View Boat Club San Francisco, CA, USA 2.4mR 13
   3.   124 Perdita Eli Workman Jubilee Yacht Club Southfield, MI, USA 2.4mR 14
   4.   186 Salty Bandit John Seepe Charlotte Harbor Yacht Cub North Port, FL, USA 2.4mR 14ft
   5.   21 Spirit Matt Koblenzer MCSC Fox point, Wisc, USA 2.4 mR 14
   6.   McAdoo chumbawamba Shan McAdoo Sandy Bay Yacht Club Essex, MA, USA Independence 20 20
   7.   Murphy Independence 20 Christopher Murphy James Island Yacht Club Charleston, SC, USA Independence 20 20
   8.   Everhart Independence20 Bonnie Everhart JGASF Arlington Hts, IL, USA Independence20 20
   9.   783 Amy (Wind Whisperer) Duane Farrar Community Boating of Boston Watertown, MA, USA Sonar 23
   10.   807 Amy Grace gary pierce jgsf hebron, in, USA Sonar 11
   11.   782 Maggie Dawn Hart NA Tampa, FL, USA Sonar 23
   12.   821 Nitemare Bridget Bodo Judd Goldman Adaptive Sailing Program Chicago, IL, USA Sonar 23'
   13.   806 Rhoda Patrick LoDuca JGASF Chicago, IL, USA Sonar 23ft
 
 

Back to previous page
Main Menu

Copyright © North Technology Group LLC 2000-2022