2019 Robie Pierce One-Design Regatta
Preliminary Scratch Sheet
|
|
| | |
Sail Number |
Yacht Name |
Skipper/Crew |
Yacht Club |
Home Port |
Yacht Type |
Length |
Rating |
|
Racing Area: Robie Pierce One-Design Regatta |
| Division: One Design |
| | | Ideal 18 | |
| |
1. |
USA 5 |
Allegra |
Gerry Tiernan / Dennis Moran / Greg Murphy
|
|
USA |
Ideal 18 |
18 |
|
| |
2. |
USA 50 |
Atalanta |
Pauline Dowell / Jodi Munden / Kay Van Valkenburgh
|
|
USA |
Ideal 18 |
18 |
|
| |
3. |
USA 51 |
Banshee |
Jason Wallenstein / Sherry Tyler / Gregor Dzialas
|
|
USA |
Ideal 18 |
18 |
|
| |
4. |
USA 11 |
Bravo |
Duane Smith / Donoray Bickham / John Feldtmose
|
|
USA |
Ideal 18 |
18 |
|
| |
5. |
USA 14 |
Charlie |
Paul Beeken (AB) / Johnny Vacca / Elioit Taft (AB)
|
|
USA |
Ideal 18 |
18 |
|
| |
6. |
USA 158 |
Cody |
Jayne Betts / Fredi Guaraca / Paul Betts
|
|
USA |
Ideal 18 |
18 |
|
| |
7. |
USA 52 |
Columbia |
Duane Farrar / Barbara Bielinski / Sol Marini
|
|
USA |
Ideal 18 |
18 |
|
| |
8. |
USA 9 |
Courageous |
Antonio Sanpere / David Flaherty / Lucian Leone
|
|
USA |
Ideal 18 |
18 |
|
| |
9. |
USA 2 |
Cygnet |
Shan McAdoo / Maureen McKinnon / Kathy Whitehair
|
|
USA |
Ideal 18 |
18 |
|
| |
10. |
USA 53 |
Dauntless |
Dawn Hart / Rebecca Miller / Pam Washington
|
|
USA |
Ideal 18 |
18 |
|
| |
11. |
USA 54 |
Emerald |
Pam Michaels (AB) / Lin Wei-Lee / Jess Phillips (AB) / Beth Dowd (AB)
|
|
USA |
Ideal 18 |
18 |
|
| |
12. |
USA 55 |
Falcon |
Matt Chao / Nina Kagan / Bud Heerde
|
|
USA |
Ideal 18 |
18 |
|
| |
13. |
USA 56 |
Gracie |
Anthony Ring (AB) / Karen Atkinson / Mary Jongoy (AB)
|
|
USA |
Ideal 18 |
18 |
|
| |
14. |
USA 7 |
Harpoon |
Juilia Dorsett / Cindy Walker / Deb Frenkel (AB)
|
|
USA |
Ideal 18 |
18 |
|
| |
15. |
USA 57 |
Helena |
Lawrence Carlin / Kris Scheppe / Spencer Raggio
|
|
USA |
Ideal 18 |
18 |
|
| |
16. |
USA 58 |
Isolde |
Christina Luca / Victor Pena / David Florence
|
|
USA |
Ideal 18 |
18 |
|
| |
17. |
USA 59 |
Jane Mary |
Tilghman Logan / Kit Matikow / Philip Logan
|
|
USA |
Ideal 18 |
18 |
|
| |
18. |
USA 10 |
Lorna |
Ted King / Jim Scott / Arthur Washington (AB) / Carroll Wetzel (AB)
|
|
USA |
Ideal 18 |
18 |
|
| |
19. |
USA 3 |
Quiver |
JoAnn Stead / Marcial Garcia / Paul Labossiere / Carrol Wetzzel
|
|
USA |
Ideal 18 |
18 |
|
| |
20. |
USA 1 |
Shilalah |
Jim Hahn / Bill Blanchard / Walter Florio (AB) / Natalie Fear (AB)
|
|
USA |
Ideal 18 |
18 |
|
| |
21. |
USA 199 |
Sojourner |
William Fontanez / Katherine Kern / Leo Gaskell
|
|
USA |
Ideal 18 |
18 |
|
| |
22. |
USA 4 |
Thunderbird |
Rusty Sergeant / Colin Smith / Peter Sergeant
|
|
USA |
Ideal 18 |
18 |
|
| |
23. |
USA 8 |
Valencia |
Gary Rosenkranz / James Washington (AB) / Robbie Pierce (AB) / Matt Lowe (AB)
|
|
USA |
Ideal 18 |
18 |
|
|
|