2019 The Bruce Watters Green Fleet Regatta
Preliminary Scratch Sheet

Class Specific Report:   
    Sail Number Yacht Name Owner/Skipper Yacht Club Home Port Yacht Type Length Rating

Racing Area: The Bruce Watters Regatta
 Division: One Design 
   Opti - Green
   1.   1404 1404 kaylin betts sarasota sailing squadron sarasota, FL, USA opti
   2.   USA 17404 17404 Bailey Pickel DIYC Tampa, FL, USA Opti 8
   3.   22538 22538 Zachary Wizenberg Sarasota Youth Sailing Sarasota, FL, USA Opti 7'9
   4.   22163 3 Nils Wheeler Sarasota Youth Sailing Sarasota, FL, USA Opti 8 ft.
   5.   USA 8692 Anthonys Boat Anthony Smart DIYSF Tampa, FL, USA Optimist 7 ft 9 in
   6.   1810 Ben Benjamin Dreyfuss Naples Community Sailing Center Naples, FL, USA Optimist 8
   7.   6 Chaser Chase Wash TYCC Tampa, FL, USA Opti
   8.   12793 Chucky Cheese Charlie Hirshorn Tampa Yacht and Country Club Tampa, FL, USA Optimus TBA
   9.   17413 Classy Sassy Maija Andert LESC Windermere, FL, USA Opti 7
   10.   17693 Conrad Conrad Herwig Naples Community Sailing Center Naples, FL, USA Opti TBD
   11.   11 DIYC 4 Pete Caputo DIYC Tampa, FL, USA Opti 7’ 9”
   12.   11612 DIYC 7 Vivienne Edinger DIYC Tampa, FL, USA Opti 7’ 9”
   13.   33 DIYC 9 Cabel Clark Davis Island Yacht Club Tampa, FL, USA Opti
   14.   22316 E-Man Elliott Benson Sarasota Youth Sailing Sarasota, United States (1), USA Opti 7' 9
   15.   USA 17053 Fueled by Ramen Cooper Lee CCSC Tampa, FL, USA Opti 7.7 ft
   16.   12914 Green Team 5 Bradley Barnum Davis Island Yacht Club Tampa, FL, USA Opti
   17.   17777 Grey Pearl Leah Abrams SPYC Lakewood ranch, FL, USA Opti
   18.   ITA 20498 ITA 20498 Olivia Castaldi DIYS Tampa, FL, USA Opti 7ft 9in
   19.   T Mavericks George Phillips TYCC Tampa, FL, USA Opti
   20.   9028 Misty Charles Reynolds SPYC Gulfport, FL, USA Opti 7’9”
   21.   22309 n/a Will Pankonin SYS Sarasota, FL, USA optimist n/a
   22.   2 North Star Rory Coburn Tampa Yacht Club Tampa, FL, USA Optimist TBA
   23.   USA 20288 Opti Bennett Lamb SPYC St. Petersburg, FL, USA Opti
   24.   USA 115299 Opti Annelise Walker Clearwater Community Sailing Center Seminole, FL, USA Opti 7
   25.   19601 Opti Isabella Phiscator CCSC Largo, FL, USA Opti 8
   26.   10676 Opti McLaughlin Katharine Sullivan SPYC St Pete Beach, FL, USA Opti
   27.   21482 PandaMonium Ethan Cox St Petersburg Yacht Club St Petersburg, FL, USA IOD 8
   28.   73 Sally Anna Andert LESC Windermere, FL, USA Opti 7
   29.   22313 Salmon Samantha Jones Sarasota Youth Sailing Sarasota, FL, USA Opti 7ft 9in
   30.   10961 Saltwater Hippie Thomas Guilford 11975 St Petersburg, FL, USA Opti 8
   31.   Y Sam’s Sail Sam Hirshorn Tampa Yacht and Country Club Tampa, FL, USA Optimus TBA
   32.   44 Sea Dragon Noveli Skinner Davis Island Tampa, Fl, USA Opti 7.7 ft
   33.   10167 Sea Eagle Finn Cox St. Petersburg Yacht Club Saint Petersburg, FL, USA Optimist 7
   34.   713 TBA Anthony Niemi St. Petersburg Saint Petersburg, FL, USA TBA TBA
   35.   16023 TBD Addison Binkowski CCSC Clearwater Beach, Fl, USA Opti
   36.   6 TBD Serenity jackson CCSC Largo, FL, USA Opti 8
   37.   TBD 711 TBD Blake White SPYC St. Petersburg, FL, USA Green Fleet 7
   38.   1022 TBD Grant Luzier TYCC Tampa, FL, USA Opti TBD
   39.   5491 TBD Brandy Singleton Naples Community Sailing Center Naples, FL, USA Opti Opti
   40.   712 TBD Parker Connell St Pete Yacht Club St Petersburg, FL, USA Opti TBD
   41.   11437 The Typhoon Jad Abedrabbo SPYC St. Petersburg, FL, USA Opti 7.5
   42.   USA 22864 TREY Trey Piver SYS Sarasota, FL, USA Opti TBD
 
 

Back to previous page
Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2019