36th Pussers Rum-gatta
Preliminary Scratch Sheet

Class Specific Report:   
    Bow Sail Number Yacht Name Owner/Skipper Yacht Club Home Port Yacht Type Length Rating

Racing Area: Pussers Rum-gatta
 Division: One Design 
   PHRF - Cruising
   1.   40387 Apollo Breeze Robert McChesney TSS Apollo Beach, FL, USA S2 7.9 26
   2.   667 Bodacious (S) Greg Johnson TSS Brandon, FL, USA Hunter 340 34
   3.   102 Galene Gerard Gaudry BCYC Clearwater, FL, USA Beneteau 361 36
   4.   248 Gasconade Lyda Brown Tampa Sailing Squadron Valrico, FL, USA Spindrift 22
   5.   201 Guppie (S) Herbert Wittnebert TSS Apollo Beach, Fl, USA Catalina 320 32.4
   6.   206 Koinonia II Garth Reynolds Boca Ciega Yacht Club Saint Petersburg, FL, USA Tartan 33 33' 9
   7.   115 Legacy Dave Roberts BCYC Clearwater, fl, USA Catalina 310 31
   8.   48 Lowetide Anastasia Bryant Tampa Sailing Squadron Tampa, FL, USA Tartan26 26
   9.   311 Stargazer Raymond Dupuis Tampa Sailing Squadron Lithia, FL, USA Cal 2-27 26.6
   10.   155 TRIUMPH Bill Cullen Tampa Sailing Squadron Temple Terrace, FL, USA Catalina 350 35
 
   PHRF - Cruising (Mother Load - Assigned Rating)
   1.   H100 Another Road Tim Ruman DIYC Plant City, FL, USA Heritage West Indies 36
   2.   M32 Bella Kathy Walsh Davis Island Yacht Club Tampa, Fl, USA Morgan 32
   3.   USA 1302 Elixir Dawn Daly Tampa Sailing Squadron APOLLO BEACH, FL, USA Dufour 34
   4.   usa 43 Inncomunicado julian blanco TSS Valrico, FL, USA Hunter 36
   5.   365 Lagniappe Ed Boudreaux Tampa Sailing Squadron Riverview, FL, USA Catalina 35
   6.   118 Lucky Charm James Wood TSS Brandon, FL, USA Hunter 260 26
   7.   h 280 Mac 16 Bob Varney Tampa Sailing Squadron Lakeland, FL, USA Hunter 28 28
   8.   0 Manava Dave Webb TSS Sun City Center, FL, USA Hunter 37
   9.   67 Moku Kai Deborah Doyle TSS Riverview, Fl, USA Southern Cross 31
   10.   Uni 09 Pupule 3 Jeffrey Miller None Tampa, FL, USA Island packet cat 35
   11.   2086 Still SOFA KING robi robinson DIYC Tampa, FL, USA MORGAN 44 44
   12.   69 Wildfire Len Berkstresser Tampa Sailing Squadron RUSKIN, FL, USA MK II 40'
 
 
 Division: PHRF 
   PHRF - Spinnnaker
   1.   250 Agua Mala Oscar Rivas Tampa Sailing Squadron Ruskin, FL, USA Capri 22 22 207.0
   2.   USA 83198 Fire & Ice George Cussins DIYC Apollo Beach, FL, USA J 105 34.5 84.0
   3.   41186 Junior Frank Selph, Jr DIYC Tampa, FL, USA J 27 27 126.0
   4. 8444   USA 111 Mahalo Pat Lawler Tampa Sailing Squadron / DIYC Apollo Beach, FL, USA Olson 25 25 159.0
   5.   USA 7170 Volcano Donald Rychel DIYC Tampa, FL, USA Tripp 26 26 117.0
 
   PHRF - Non-Spinnaker
   1.   460 CLAIM WEEKS DARIN O'NEAL TSS RIVERVIEW, FL, USA ERICSON 22.9 265.0
   2.   11660 Shrew Geno Dinisio TSS Sun City Center, Fl., USA Creekmore 23 240.0
   3.   132 Slippery When Wet Edwin Plotts Tampa Sailing Squadron Apollo Beach, FL, USA San Juan 28 177.0
 
   PHRF - Racer/Cruiser
   1.   618 Ghostwind John Towne Tampa Sailing Squadron Sun City Center, FL, USA Santa Cruz 27 144.0
   2.   005 Revenge Lee Burstiner DIYC and TSS Tampa, FL, USA Dufour 34 34 132.0
   3.   356 Shibumi John Mrva Tss Apollo beach, FL, USA J30 30 138.0
   4.   19 TIGRESS Ed & Scott Peters TSS Apollo Beach, FL, USA ABBOTT 33 33 117.0
   5.   USA 43620 Wing It Mike & Lesa Doyle Tampa Sailing Squadron Tampa, FL, USA Irwin 39 Citation CB 39 126.0
 
   PHRF - Doublehanded
   1.   usa 13175 MaryBs (S) joe benkel TSS palmetto, fl, USA Catalina 22 22 294.0
   2.   12997 Thunder William Fraser Tampa Sailing Squadron KISSIMMEE, FL, USA Morgan 27 27.5' 198.0
   3.   742 Vitamin D Nicholas Lavelle TSS tampa, FL, USA Hunter Legend 35.5 35.58  
 
 

Back to previous page
Main Menu

Copyright © Interactive Creations 2000-2019